3.–13 oktoobrini kinos Sõprus vältava mahuka retrospektiivi raames linastub 10 pöörast linateost Pasolini filmiloomingust.

Ikoonilise tähtsusega Pier Paolo Pasolini oli itaalia suurvaim – vastuoluline ja mitmekesine loomeinimene, kelle mõju maailma filmikunstile ja ühiskonnale ei saa alahinnata.

Oma lühikese elu jooksul (1922 – 1975) suutis Pasolini end inimeste mällu jäädvustada mitmekülgse literaadina, tegeledes luule, kirjanduse, filmikunsti, maalimise, keeleteaduse, filosoofia, poliitika, ajakirjanduse, käsikirjade ja palju muuga.

Tänu Pier Paolo Pasolini ambivalentsele suhtele fašismi, kommunismi, katoliiklusse ja seksuaalsusse jääb temast maha terve raamatutäis kuulujutte. Õnneks räägivad tema lugu kõige paremini ta filmid – õhulised, mängulised ja intellektuaalsed kunstiteosed, mida ta jõudis valmis teha 12 ja millest 10 linastub Sõpruse kino Pasolini-retrospektiivi raames.

Lisaks on 7.-13. oktoobril Disaini- ja arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6) avatud Roberto Villa fotonäitus „L’ ORIENTE DI PASOLINI”. Ligi 60 fotost koosneva näituse pildid pärinevad Pier Paolo Pasolini filmi „Tuhande ühe öö õis” võttepaikadest Jeemenis ja Iraanis. Roberto Villa kaamerasilm on keskenudnud peamiselt režissööri tööle ja tema fotod annavad intiimselt visuaalse ülevaate geniaalse filmitegija loomeprotsessist.

Tutvu retrospektiivi kavaga siin.