Mikk Meelak on arhitekt, kes tegeleb füüsilise ja digitaalse ruumi kooslustega. Hetkel töötab Eesti Rahva Muuseumi uue püsinäituse kujundustiimis digitaalsete lahenduste ja arhitektuuribüroos b210 Eesti raamatukogude võrgustiku analüüsi kallal ning külalisõppejõuna Eesti Kunstiakadeemias.

Mikk Meelak. Foto: erakogu

Mikk Meelak. Foto: erakogu

Mis on ulme?

Kui lahkelt ennast teadlikult või teadmata jälgitavaks tehakse. Näiteks on tore vaadata Twitteris kajastatavat kortermajade või parkimisplatside kaupa. Viimaste puhul on jäänud silma autokoolide sõiduõpetajad, kes pärast tundi elavalt oma õpilaste suunanäitamisoskusi kommenteerivad.

Mis on funktsionaalsus?

Sellest infost toituv algoritmimaailm – personaliseeritud reklaamidest ja sotsiaalmeedias tehtavatel postitustel põhinevatest gripiprognoosidest selleni välja, et kindlustusmaksed sõltuvad tolle eelnevalt mainitud sõiduõpetaja sõnavõttudest.

Mis on koht?

Paneelmagalate sisehoovid. Nende potentsiaali ärakasutamisest oleneb, kas tuleb buldooser või hea pidu. Vt b210.ee/pingpong.

Mis on omal kohal?

Väikelinnade raamatukogud. Kui magalaid päästavad sisehoovid, siis kõike Tallinnast-Tartust eemale jäävat raamatukogud. Töötoad, hackathon’id, ühiskontor startup’idele ja külastajate endi kureeritud raamaturiiulid. Jälgi arenguid Narvas ja Kärdlas.

Mida on vaja?

Julgust kasutada linnaruumi elutoa pikendusena – koli hommikukohv ja bridžiturniir tänavale!

Mida on üle?

Häid ideid, mida keegi kunagi teoks ei tee.