Aprillikuu kolmapäevaõhtused dokumentaalfilmilinastused Kumu auditooriumis on pühendatud loodushoiu ja keskkonnateadlikkusega seotud teemadele. Valikus on USA, Suurbritannia, Rootsi, Taani ja Gröönimaa filmid aastatest 2012–2013.

„Küla maailma lõpus”

„Küla maailma lõpus”

2. aprill
„Reostatud” („Trashed”, režissöör Candida Brady, 2012), mille fookuses on üha kasvav prügitoodang ning mittelagunevate jäätmete mõju loodusele ja inimesele. Filmis otsitakse erinevaist maailma paigust vastust küsimusele, kas prügi katab tulevikus kogu planeedi või on veel võimalik midagi päästa. Lugu jutustab tuntud briti näitleja Jeremy Irons, muusika autoriks on tunnustatud kreeka filmihelilooja Vangelis.

9. aprill
„Ekspeditsioon maailma lõppu” („Expedition to the End of the World”, režissöör Daniel Dencik, 2013) saadab kunstnikke ja teadlasi mereretkel Gröönimaa loodevetesse, kuhu globaalse kliimasoojenemise tõttu on alles hiljuti ligipääs tekkinud. Reis puutumata loodusesse, kus inimtegevuse jäljed puuduvad, viib erineva taustaga reisiseltskonna mõtted suurtele eksistentsiaalsetele teemadele.

Gröönimaad tutvustab ka 23. aprillil linastuv film „Küla maailma lõpus” („Village at the End of the World”, režissöörid Sarah Gavron ja David Katznelson, 2012), mis vaatleb Loode-Gröönimaa väljasureva rannikuküla Niaqornati elutsükleid. Tänaseks vaid 59 elanikuga ning peamiselt inuittidest koosneva küla säilimist ohustavad nii kliimamuutused, finantsraskused kui ka välismaailmast pärit sekkumised.

Keskkonnakuu lõpetab 30. aprillil linastuv „Pandora lubadus” (“Pandora’s Promise”, režissöör Robert Stone, 2013), mis esitab alternatiivse vaate tuumaenergia küsimusele. Mitmed tunnustatud analüütikud ja mõtlejad selgitavad filmis samm-sammult, miks tuumaenergia kasutuselevõttu tuleks laiemas plaanis tõsiselt kaaluda.

Filmid linastuvad Kumu auditooriumis kolmapäeviti kell 18.00 ning on inglise keeles või ingliskeelsete subtiitritega. Kumu Dokumentaal on vaba sissepääsuga dokumentaalfilmide sari rõhuga kultuuriteemalistel filmidel.