Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Artiklid

  MägedeHääl_Foto_AleksanderKelpman31

  Galerii: Mägede Hääl

  Läinud nädalavahetusel toimus Ida-Virumaal esmakordselt festival Mägede Hääl, mis tõi kokku tõeliselt kireva valiku artiste nii Eestist, Venemaalt, UK-st, Soomest, Hollandist jne, nii et oma leidis nii shoegaze’i kui techno austaja.

  Triinu (26, esmakülastaja)

  Külastajaprofiil: Positivus 2017

  Sel nädalavahetusel Lätis, Salacgrīvas toimuv muusikafestival Positivus toob 11. korda kokku muusikasõpru Lätist, Eestist ja kaugemaltki. Haarasime kaamerasilma ette nii festivalikülastajaid, artiste kui töötajaid, et uurida, mis neid Positivusele toob ning paluda neil järgmisele, nende jaoks teadmata intervjueeritavale vabal valikul küsimus esitada.

  Baltic Pride Parade 2017 Tallinna vanalinnas. Kõik fotod: Priit Mürk

  Vikerkaartega ehitud Tallinn

  Teadupoolest toimus möödunud laupäeval, 8. juulil Tallinn Pride Parade ehk rahumeelne LGBT+ kogukonna toetusrongkäik Tallinna vanalinnas. Kohalolijad teavad, et sedakorda oli üritus sootuks teistsugune kui varasemad, millest viimane jääb kogunisti kümne aasta tagusesse aega.

  Hoovilava nimega The Yard. Foto: Aleksander Kelpman

  Galerii: Into the Valley

  Into the Valley toimub küll alles kolmandat aastat, kuid juba nimetatakse seda tantsumuusikaportaalides üheks Euroopa parimaks festivaliks tänu ülitugevatele esinejatele ja ebatavalistele toimumispaikadele. Ent Rummu karjäär ei olnud armuline ei festivali korraldajatele ega publikule...

  DEW8. Foto: erakogu

  Kiirkohting: DEW8 aka Siim Parisoo

  DEW8, kodanikunimega Siim Parisoo, on Tartumaa muusik, räppar ja videokunstnik, kel ilmus äsja muusikavideo loole „Salt”. Deathgripsilikult toores ja tume saund ning videos avalduvad psühhosomaatilised pained mõjuvad eesti räppmuusikas värskendavalt intelligentse kraamina.

  Laine suveklubi. Foto: Madis Ligema

  Tallinna sadamas avab hooaja suveklubi Laine

  Täna kell 20:00 avab Tallinna sadamas hooaja suveklubi Laine. Möödunud suvel Telliskivis tegutsenud Punase Maja sõsarklubi avapeol astuvad üles Vaiko Eplik ja Eliit. Plaate mängivad Liisi Voolaid, Kaarel Valter ja Janek Murd.