Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Artiklid

  Tigran Gevorkjan. Foto: Kapatu

  Uus eesti huumor: Tigran Gevorkjan

  Tigran Gevorkjani tunneb eelkõige stand-up’i-seltskonna Fopaa ridadest, kuid selle aasta veebruaris pakkus ta isikliku vastuvõtuga konkurentsi isegi presidendile ning avaldas hiljaaegu koos kamraadi Mattias Naaniga singlid „Pärnumaranda” ja „Skorpion”.

  Kaader Flying Lotuse filmist „Kuso”

  Müürilehe filmisoovitused: HÕFF 2017

  Sel nädalavahetusel, 28.–30. aprillil voolavad ekstreemfilmide armastajad üle Eesti kokku Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalile. Müürileht tegi mõnusalt õõvastava programmi hulgast oma valiku.

  Rake. Foto ja kujundus: Jaan Sinka

  Uus eesti biit: Rake

  Eelmisel aastal ühe värvikaima kodumaise plaadi ilmutanud alternatiivbändi Ouu ridadest tuntud Hyrr Innokent Vainola ja Rahel Ollisaar on riisunud kokku oma loomesalves peituva souliarmastuse, mille tulemiks on uus projekt Rake.

  Amsterdamis kogunesid 19. aprillil tuhanded inimesed, et protestida Tšetšeenias toimuva vastu. Foto: @amsterdampride / Twitter

  Solidaarsusaktsioon Tšetšeenia geikogukonna toetuseks

  Paar nädalat tagasi jõudis rahvusvahelisse meediasse uudis sellest, kuidas Tšetšeenias on geimehed langenud sagenenud rünnakute, piinamise ja kinnipidamise ohvriks. Sel põhjusel kutsub Eesti LGBT Ühing homme kogunema Vene saatkonna ette Tallinnas, et väljendada solidaarsust geikogukonnaga Tšetšeenias.

  Lux Familiar. Foto: Tarniu

  Booty Powder: Täna mängitakse Kelmis poola juke’i

  Poola plaadifirma „Polish Juke" muusika on viimastel aastatel suurelt ja julgelt footwork'i/juke'i žanri kaardile astunud. Artistid nagu Rhythm Baboon, COMOC ja Lux Familiar on viimase paari aasta jooksul olnud ka peosarja Booty Powder lahutamatu osa.