Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Artiklid

  Carl Schleicher, „Eine Streitfrage aus dem Talmud", 19. saj lõpp, õli lõuendil. Foto: Dorotheum

  Kuidas vaidlustes ei sünni tõde

  Joonas Kiik reflekteerib Sirbis pärast hipisaare reisikirja ühismeedias ja ajakirjanduses ilmunud arvamusavalduste üle: koos tõe ja faktidega läheb allavoolu ka ratsionaalselt argumenteeritud loogiline arutelu.

  Merimell. Foto: press

  Tartu Erinevate Tubade Klubis kostab techno’t

  Reedel, 2. juunil võtab Tartu Erinevate Tubade Klubi terveks ööks üle techno muusika üritus KTRL. Peo raames saabub üle kahe aasta Tartusse plaate keerutama Merimell, keda toetavad kohalikud KTRL sarja residendid Ocula, Errata ja 343-RBN.

  Luule_mai_illu_AnnPajuväli_thumb

  Luule: Andra Teede

  Müürilehe rännunumbris luuletab Andra Teede sellest, mis juhtub maailmas ajaga, kui jääb halliks üks laevakapten.

  Peeter Kormašov. Foto: Pärtel Vissak

  Hipid, kapitalism ja teised halvad asjad

  Berliini eestlane Peeter Kormašov leiab hipisaare reisikirja ja selle vastuseid lugenuna, et noored eestlased peaksidki välismaal ära käima, et siis targemana tagasi tulla. Eesti ühiskond on nii väike, et iga muutus annab vahetu tulemuse.

  Cassegrain. Foto: press

  9/11 suvehooaja avab Cassegrain

  Techno-ringkondades ei vaja Berliinis baseeruv Cassegrain erilist tutvustust. Vägeva leibeliresümeega on Cassegrain end kindlalt skeenesse tembeldanud. Tallinna publik saab mehi näha 27. mail klubis 9/11 ning sel nädalavahetusel toimub ka klubi uue suveterrassi avamine.

  Regret. Foto: Regret

  Uus eesti biit: Regret

  Regret on artist, kelle looming on sündinud sellest, kui saavad kokku hiphop, elektroonilise muusika lõputud võimalused, armastus drag-, pop- ja punkkultuuri vastu ning muusika kaudu oma ideaalse kehastusega kohtumine.