Lihula kultuurikeskuses ja mõisas, Tallinna loomaias, Haapsalu kultuurikeskuses ja Iloni Imedemaa kinosaalis näidatakse kuni pühapäevani filme sürrealistlikust harmooniast merepõhjas, polüandrilistest ninja-lindudest, Uus-Meremaal uut elu alustavast sitasitikast nimega Delilah ning paljudest teistest imelistest olenditest kolmandal kivil Päikesest.

Kaader filmist „Vihmamets”. Foto: Matsalu loodusfilmide festival

Kaader filmist „Vihmamets”. Foto: Matsalu loodusfilmide festival

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Linateostes kõneldakse metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest ning põlisrahvastest ja nende elust.

Lihulas toimuv põhiprogramm on jagatud kaheks võistluskategooriaks: loodus ning inimene ja loodus. Samal ajal võib Lihula mõisa teise korruse päiksepoolses kambris vaadata näitust „SümBIOos”, kus kohalikud rändurid, võlurid, muinasjutuvestjad ja alkeemikud näitavad oma ehtekunsti. Kes toas ei taha püsida, võib minna Matsalu looduskaitsealale vaatetornidesse vaatlema linde, kelle rändeaeg just algas.

Haapsalu kultuurikeskuses toimub täna loodushariduse päev, kus muuhulgas on õhtuhämaruses võimalik käia püüdmas ööliblikaid, et neid hiljem määrata ja uurida. Homsest jätkuvad Iloni Imedemaa kinosaalis filmiseansid, kus räägitakse nii Namiibia kõrbehobustest kui Arktika jääkarudest.

Ent ka Tallinnas püsijatele on loodusharidus koju kätte toodud, tuleb võtta vaid suund Loomaaia läänevärava poole. Kes siiski on väikseks seikluseks grüünesse valmis, saab laupäeva varahommikul istuda Looduse Omnibussi peale, et jõuda Lihulasse täpselt konnapäeva alguseks! Kahepaiksete kaitse üle arutletakse sookilpkonna eluringist kõneleva filmi taustal.

Matsalu loodusfilmide festival toimub 16.-20. septembrini Lihulas, Haapsalus ja Tallinnas.


P.S. Need, kes arvutiekraani eest kinoekraani ette kohe kuidagi ei jõua, saavad oma loodusharidust täiendada Eesti Rahvusringhäälingu klippidega „Maa, armastan sind!”. Rasmus Merivoo loodud ulmenaljakad hariduslikud lühivideod keskkonnasääste märksõnadest nagu veeringlus, reostus, energeetika jm on leitavad ETV kodulehel. Sinna juurde kuuluvad õppematerjalid põhikoolile on kättesaadavad keskkonnahariduse kodulehel.

Loe lähemalt MAFFi kodulehelt ja Looduse Omnibussi kodulehelt.