Esmaspäeval, 21. aprillil kell 18.00 avatakse Rundumi Prooviruumis Marion Rogersi kuraatorinäitus „Tere tulemast koju!”, mis pakub alternatiivi paljude jaoks ebamugavale galeriikülastuskogemusele.

Installatsiooni „Tere tulemast koju!” külastus on võrreldav sisse põikamisega kellegi elutuppa. Tegu võib olla kuraatori enda koduga, kust ta inspiratsiooni ammutab, aga ka iga külastaja enda potentsiaalse kunstiteoseid täis pesaga. Kuraatori nägemuses toimib kodutunne meediumina, mis aitab luua kontakti kunstiga ning pakub alternatiivi ebamugavale galeriikülastusele.

Näitusel osalevad kunstnikud Fannie Faivre (FR), Edith Karlson, Fred Kotkas, Kristel Kuslapuu, Kulla Laas, Carmen Lansberg, Anna Litvinova ja Karl-Erik Talvet.

Prantslanna Marion Rogers (1984) elab ja töötab praegu Tallinnas. Olles elanud järgemööda Pariisis ja Berliinis, on ta kunstimaailma sisenenud ilma põhjalikuma selgituse ja taustata. Kultuurivahenduse iseseisvad õpingud on aidanud leida tal oma mõtetele struktuuri, samas mõjus Berliinis veedetud aeg ka tõukena kõigi nende veendumuste ümber lükkamiseks. Lõpuks on toimunud vabanemine, mõistmine, et tema enda arvamus on see, mis loeb.

Oma kuraatoripostisiooni avab Rogers nii: „Esiteks: minu idee sai alguse probleemist, mis puudutab kunstitarbijat ning temani jõudmise viise. Huvi keskmes pole aga niivõrd regulaarsed näitusekülastajad kui see osa ühiskonnast, kelle jaoks kunsti tarbimise kontseptsioon on võõras. Kuidas kohandada diskursust nii, et ka neid arutellu kaasata? Kuidas muuta kunstinäitus „turvalisemaks” paigaks?
Teiseks: Pariisi Biennaali ametlikult kodulehelt leitava statistika järgi toodetakse Euroopas ühes päevas 314 335 kunstiteost. Ligipääs suurele osale teostest on aga tagatud vähestele ja see pole tingitud mitte niivõrd teoste hinnast kuivõrd kõrgest väärtusest, mida neile omistame – väärtus, mis muudab tööd puutumatuteks, elukaugeteks.
Kolmandaks: püüdes leida sujuvamat viisi kunstiteoste levitamiseks, soovin ma ühtlasi katsetada võimalusega tutvustada neid suuremale arvule (et mitte öelda kõigile) inimestele. Installatsioon on seega ka ettepanek reeglite rikkumiseks: kuidas võiks minu kodust saada loomulik „elupaik” ka mõnele kunstiteosele, ilma viimast rikkumata?”

Näitus jääb avatuks kuni 27. aprillini.

Rundumis toimuvaga püsi kursis nende kodulehe vahendusel.