Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Sotsiaalia

Illustratsioon: Vahram Muradyan

Kainik ja pikaealine sünnipäevalauas

Oma esimest juubelit tähistavat kainikut ootab ees pöörane murdeiga, mille puhul pole võimalik kuidagi ette ennustada, mis näoga ta sellest lõpuks täpselt välja tuleb. Peagi saja-aastaseks saav vanaema keerab kuuldeaparaadi nupust valjemaks ja pidu võib alata!

Kiwa. Foto: Aleksander Kelpman

Värskes Müürilehes: intervjuu Kiwaga

Sünnipäeva- ja Tartu numbris räägib kirjandustoimetaja Maia Tammjärv juttu Kiwaga, kes Müürilehe eluea jooksul on statsionaarselt Tartus resideerinud, seal kunsti ja muusikat teinud ning viimasel ajal ka kirjastanud, ehkki sealt samavõrd ka eemal olnud.

Piret Karro. Foto: Riho Vahtras

Juhtkiri: Kuhu on kadunud kala Karlova kohalt?

1960ndatel Tartus elanud Valve Janov maalis Karlova vaate kohale hõljuma hiiglasuure kala ning Tanel Rander on (mitukümmend aastat hiljem) juhtinud tähelepanu, et kui hüpata Karlovas mõnda liivaauku, võib leida end kunagise Pannoonia ürgmere põhjast.

Kanada tänavakunstniku I ❤ töö „Nobody Likes Me” Vancouveris. Foto: streetartnews.net

Kehavälise elu viimane dissident

Maailmas, kus restorani külastamise etiketi juurde kuulub lauale toodud salati mitte vähem kui professionaalsel tasemel pildistamine ning ühistranspordis on soovituslik pilk pigem viisakalt ekraanile naelutada, kipub võrgust väljaspool kulgev elu üha üksildasemaks.