Illustratsioon: Paul Lepasson

Nüüdiskultuuri väljaanne Müürileht võtab tööle avatud silmaringiga, kultuuris ja ümbritsevas (digi)tegelikkuses suurepäraselt orienteeruva, väga hea eesti keele taju ja kirjutamisoskusega toimetaja.

Kui sulle meeldiks töötada raamidest väljapoole mõtlevate inimestega, kui sa ei pelga mugavustsooni lõhkuda, kui hindad loomingulist vabadust ja autonoomiat ning soovid kujundada arutelu kultuuriruumis toimuva üle, siis kandideeri meile tööle! Just sina võid olla Müürilehe tulevane staartoimetaja.

Tööle asudes ootavad sind kontor Tallinna vanalinnas, paindlik töökorraldus kaugtöö võimalusega, 35 puhkusepäeva aastas ning usaldus ja vastutus Müürilehe tuleviku vormimisel enda nägemuse järgi.

Otsime toimetusse täistööajaga inimest.* Tööle asumise aeg alates 6. augustist 2023. Kandideerimiseks saada hiljemalt 12. juuniks vabas vormis visioon sellest, millist lehte tahaksid tegema hakata, CV ja näide või paar varasematest kirjutistest aadressile aleksander@muurileht.ee.

*Kõrgharidusega kultuuritöötaja miinimumpalk on 2023. aastal 1600 eurot.

„Kultuur ja kultuuriajakirjandus on kui austrid, mis rannikuvetes iga päev suurel hulgal vett filtreerivad. Ümbritsev keskkond kujundab küll soolasuse ja mineraalisisalduse, aga nemad annavad muu hulgas vastu puhtama vee. Mis aga maagilisemgi veel – kui austrikarpi jääb kinni mõni võõrkeha, siis pika aja peale kujundab auster sellest kannatlikult pärli. Aastasadu on austreid peetud ka afrodisiaakumiks, näiteks räägib legend, et tuntud 18. sajandi Veneetsia seikleja Giacomo Casanova sõi hommikuks 50 austrit. Miks mitte? Kehakultuuri ei saa põlata. Lähtudes aga tuntud ingliskeelsest ütlusest „The world is your oyster” ehk „Maailm on sinu auster”, tähendab see õigupoolest seda, et sulle kui tulevasele kultuuritoimetajale on maailm valla ja see ootab enda kujundamisel sinu silmi, kõrvu ja kätt,” ütleb Müürilehe peatoimetaja Aleksander Tsapov julgustuseks.