Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Keskkond

  Piiratud ligipääsu tõttu puhtale veele kannatab kolmandates riikides paljude laste ja noorukite – iseäranis tüdrukute – haridus, kuna nad on igapäevaselt hõivatud vee otsimise ja kogumisega. Foto: Pierre Holtz, UNICEF (CC BY 2.0)

  Kui joogiveest saab haruldus

  Kliimamuutused toovad mitmes maailma paigas kaasa joogiks kõlbuliku veevaru vähenemise. Eestimaalasi veekitsikus niipea veel ei kimbuta, pigem hakkab siinne kant meelitama neid, kes on oma kodukandis janusse jäänud.

  Foto: Oregon Department of Forestry (CC by 2.0)

  Euroopa Liit peaks piirama metsa põletamist energia tootmiseks

  Ülemaailme linnuliikide, nende elupaikade ning keskkonna säästmisele keskendunud organisatsioon BirdLife kritiseerib Euroopa Komisjoni äsjaavaldatud paketti taastuvenergeetikale üleminekuks, öeldes, et see ei adresseeri probleeme, mis puudutavad jätkusuutmatu bioenergia kasutust, vaid jätab ainult mulje, et probleemiga tegeletakse.

  Vaade raielangile. Foto: Joonas Plaan (CC BY 2.0)

  Kantsler eitab korruptsiooni metsanduspoliitikas

  Kuna väidet keskkonnaministeeriumi kantsleri Andres Talijärve korruptiivsest seotusest puidutöösturitega ei saa tõestada, võtab ajakirjanik Linda-Mari Väli süüdistuse tagasi ning vabandab kantsleri ees. Samas ei muuda see ajakirjaniku sõnul tõsiasja, et praegune metsanduspoliitika on selgelt tööstuslike huvide poole kaldu.

  Kui praegu keskkonnaministeeriumis plaanitav metsaseaduse muudatus vastu võetakse, hakatakse Eestis senisest oluliselt rohkem metsa maha võtma. Foto: Flickri kasutaja Anita (CC by 2.0)

  Vahearuanne korruptiivsest metsapoliitikast

  Praegu on keskkonnaministeeriumis arutlusel metsaseaduse muudatus, millega soovitakse tõsta Eesti metsade raiemahte veelgi. Müürilehe rindereporter Linda-Mari Väli kirjutab poliitikute viimastest lubadustest Eesti metsamajanduse osas, mis teenib jätkuvalt vaid kasu, mitte looduslikke elupaiku.

  Sumatra orangutanide kodud on Indoneesias toimuva metsaraie tõttu hävinemas. Foto: Lip Kee (CC BY-SA 2.0)

  Palmiõlitööstus hävitab paradiisi

  Palmiõli, mida leidub kõige tavalisemas toiduõlis, puhastusvahendites, kosmeetikas ja erinevates toiduainetes, toodetakse palju kõrgema hinnaga kui meile tunduda võib – kasvandused, millest kõige suuremad paiknevad Kagu-Aasias, laienevad elusliikide, keskkonna ning inimeste tervise arvelt.