Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Etenduskunst

  Miks-kirikus-ei-tantsita_Ruumile alistumine_Foto_UrmasRoos2

  Miks kirikus ei tantsita?

  Sõltumatu Tantsu Lava eestvedamisel leiab sellesuvisel Arvamusfestivalil 12. augustil aset pisut provotseeriva pealkirjaga arutelu „Miks kirikus ei tantsita?”. Keskustelu sisuks on, kas usk päästab või hävitab maailma ning mis on kunsti roll selles. Iiris Viirpalu otsib tantsu ja religiooni kohtumis- ja lahknemispaiku.

  Rauno Zubko. Foto: Sandra Veermets

  Kiirkohting: Rauno Zubko

  Kuni 6. augustini toimub Hiiumaal järjekordne Hiiumaa TantsuFestival, mis toob publikuni tantsuetendusi, sündmuse käigus valminud uuslavastusi ning tantsufilmi. Kiirkohtingule kutsusime aru andma sündmuse ühe peakorraldaja Rauno Zubko.

  Joanna Kalm etenduses „Femmaaž”. Foto: Hirohisa Koike

  Arvustus: Femmaaž

  Marilyn Mägi kirjutab Sõltumatu Tantsu Laval etenduvast tantsulavastusest „Femmaaž”, mis on inspireeritud nelja teedrajava naiskoreograafi – Mary Wigmani, Yvonne Raineri, Lucinda Childsi ja Deborah Hay – kõnekatest tantsudest.

  Kaasaegne keha. Foto: STL

  STL-is leiab aset liikumislaboratoorium „Kaasaegne keha”

  Laupäeval, 25. märtsil toimub Sõltumatu Tantsu Laval koreograaf Liis Varese ja kunstnik Pavel Semjonovi juhendamisel n-ö improvisatsiooni- ja kompositsiooni põhimõtetel töötav ühisuurimus ehk liikumislaboratoorium „Kaasaegne keha", kuhu on oodatud on kõik teemast huvitaud lava- ja kehamaastiku kujundajad ning mõtestajad.

  Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish“. Foto: Laura-Arum Lääts

  PREMIERE ’17: kalad närvivõrkudes

  Täna ning homme, 1. ja 2. märtsil näeb Sõltumatu Tantsu Laval viimaseid kordi PREMIERE uute koreograafide sarja 9. hooaja debüütlavastusi, milleks on Keity Pooki „Sünaps” ja Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish”. Kes Tallinna lavastused maha magab, saab PREMIERE’i debüüte näha 7. märtsil Tartu Uues Teatris, 21. märtsil Rakvere Teatris ja 24. aprillil TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia black box’is.