Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

Foto

Vilém Flusser. Foto: Ed Sommer

Üks loeng fotoproduktsioonist

Avaldame siinkohal tšehhi päritolu filosoofi Vilém Flusseri 1984. aasta fototeemalise loengusarja esimese loengu, mille kohaselt on tõelise fotograafi kohus pidada loomingulist võitlust järjest enam automatiseeritud aparaadi totalitarismi vastu.

Jeff Walli foto „In Front of a Nightclub”, 2006. Avaldatud autori loal

Tuhat sõna ja pilt ehk Jeff Walli konstrueeritud illusioon

Las kunst kõneleb enda eest, ütleb mõni autor, mis ma siin ikka selgitan, vaata seda fotot või etendust, loe seda raamatut… Aga mõni teine kord mõne teise autori jaoks saavad teose, näiteks foto, täieõiguslikuks täienduseks või osakski lood, mida jutustatakse nende juurde.

Raamatu koostaja Paul Paper männioksa taga Nida kunstiresidentuuris Leedus. Kaader projekti tutvustavast videost

Anna hoogu: Lugemiku raamatuprojekt sellest, kui fotograafia ebaõnnestub

Lugemiku kirjastus kogub toetust, et katta sügisel ilmuva raamatu, Paul Paperi „Too Good To Be Photographed” trükikulud. Raamat uurib olukordi, kus fotograafia kui meedium ühel või teisel moel ebaõnnestub. Projekt tutvustab fotograafia B-pooli, vigu, ebaedu, lüüasaamisi – momente, mil meie nägemise kultuuriline taastootja meie ootusi alt veab.

Johan Huimerind „Karlova Obscura”

Fotokunst fookuses

Sel nädalal, 30. septembrist kuni 2. oktoobrini leiab Telliskivi Loomelinnakus aset tänavu juba seitsmendat korda toimuv Eesti Fotokunstimess.