Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Tants

  Joanna Kalm etenduses „Femmaaž”. Foto: Hirohisa Koike

  Arvustus: Femmaaž

  Marilyn Mägi kirjutab Sõltumatu Tantsu Laval etenduvast tantsulavastusest „Femmaaž”, mis on inspireeritud nelja teedrajava naiskoreograafi – Mary Wigmani, Yvonne Raineri, Lucinda Childsi ja Deborah Hay – kõnekatest tantsudest.

  Kaasaegne keha. Foto: STL

  STL-is leiab aset liikumislaboratoorium „Kaasaegne keha”

  Laupäeval, 25. märtsil toimub Sõltumatu Tantsu Laval koreograaf Liis Varese ja kunstnik Pavel Semjonovi juhendamisel n-ö improvisatsiooni- ja kompositsiooni põhimõtetel töötav ühisuurimus ehk liikumislaboratoorium „Kaasaegne keha", kuhu on oodatud on kõik teemast huvitaud lava- ja kehamaastiku kujundajad ning mõtestajad.

  Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish“. Foto: Laura-Arum Lääts

  PREMIERE ’17: kalad närvivõrkudes

  Täna ning homme, 1. ja 2. märtsil näeb Sõltumatu Tantsu Laval viimaseid kordi PREMIERE uute koreograafide sarja 9. hooaja debüütlavastusi, milleks on Keity Pooki „Sünaps” ja Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish”. Kes Tallinna lavastused maha magab, saab PREMIERE’i debüüte näha 7. märtsil Tartu Uues Teatris, 21. märtsil Rakvere Teatris ja 24. aprillil TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia black box’is.

  Telliskivi Tantsufestival. Foto: Aron Urb

  Tantsupidu Telliskivis

  Sel nädalavahetusel, 11.–12. veebruarini toimub Telliskivi Tantsupidu, kus saavad nii algajad kui edasijõudnud tantsuhuvilised proovida eri stiile ladina-ameerika tangodest ja swing-tantsudest kuni bollywoodi, pärsia tantsu ja valssideni. Valikust ei puudu ka ashtanga jooga ega capoeira.

  „GENESIS remiks“. Foto: Jekaterina Abramova

  Tantsimise piiritus

  „GENESIS remiks“ ei ole ainult tantsulavastus, vaid seisund, kus proovile pannakse ka vaataja. Viimaseid etendusi saab näha Sõltumatu Tantsu Laval 7ndal ja 8. detsembril.

  intime_mago_harrytiits

  Nüüdisaegne tsirkus KUMUs

  Homme, 14. oktoobril rullub KUMU auditooriumis lahti Grupp Mago nüüdisaegse tsirkuse lavastus „InTime”, mis räägib ühiskonnas kaduma läinud inimestest, kes peituvad kõrkuse, häbelikkuse ja pinnapealsuse maskide taha. Tuuakse esile kõige piinlikumad ja valusamad osad meist ning lastakse „päris inimesel" pinnale tulla.

  Raho Aadla. Foto: Jana Solom

  Unenäolise piirialal

  Tundub, et Tallinna kultuurimaastiku kohal hõljub hetkel tavalisus ja olmelisus, aga ka nende nihestamine või transformeerimine ning piiride ja tähenduste mõtestamine. Luise tänava korterist võib leida performance-/tantsulavastuse „Olmeulmad“, milles pealtnäha tava- ja igapäevane moondub aegamisi ümber unenäoliseks.

  Visuaal: Olmeulmad

  Tantsulavastus olmeulmadest

  Homme, 5. juunil esietendub Tallinnas Luise tänaval kaasaegse tantsu lavastus „Olmeulmad” isikliku ruumi intiimsusest ja inimestevahelisest suhetest igapäevases kooselus.