Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Uudised

  Kaasaegne keha. Foto: STL

  STL-is leiab aset liikumislaboratoorium „Kaasaegne keha”

  Laupäeval, 25. märtsil toimub Sõltumatu Tantsu Laval koreograaf Liis Varese ja kunstnik Pavel Semjonovi juhendamisel n-ö improvisatsiooni- ja kompositsiooni põhimõtetel töötav ühisuurimus ehk liikumislaboratoorium „Kaasaegne keha", kuhu on oodatud on kõik teemast huvitaud lava- ja kehamaastiku kujundajad ning mõtestajad.

  Anu Põdra skulptuur „Kompositsioon torso ja lapse kätega”, 1986, Eesti Kunstimuuseum

  Kumus avatakse näitus „Anu Põder. Haprus on vaprus”

  Alates reedest, 17. märtsist on KUMU 5. korrusel avatud Rebeka Põldsami kureeritud näitus „Anu Põder. Haprus on vaprus" ühest huvitavaimast Eesti 20. sajandi skulptorist. Näitusel loovad konteksti ka teised rahvusvahelised naiskogemust kujutavad kunstnikud ning koorub välja Põdra erakordne võime väljendada skulptuuri- ja installatsioonivormis vaimseid ja kehalisi kogemusi.

  Lehekülg näituse „Ebamugavad küsimused” töövihikust

  Ebamugavad küsimused Venemaalt

  Tartmusis on avatud näitus „Ebamugavad küsimused”, mis võtab luubi alla Venemaa kaasaegse kunsti. Seitset kunstnikku ja üht kunstnike rühmitust ühendavad nende loomingus käsitletavad ühiskonnakriitilised teemad, mis ei ole Venemaal ametlikult keelatud, kuid on ühiskonnas tabud või tekitavad paljudes inimestes ebamugavust.

  Kaader filmist „Mägede kuninganna"

  Naiste õiguste kuu: kirgiisi väejuht Artises ja eesti naisliikumise suurkuju Okupatsioonide muuseumis

  Prantsuse Instituut toetab naiste õiguseid ning korraldab 4. märtsist kuni 30. aprillini Tallinnas rea sündmusi, mille fookuses on naiste õigused ja sooline võrdõiguslikkus. Sealhulgas toimub kinos ARTIS 4.–7. märtsini tasuta filmiprogramm vägevatest naistest ning Okupatsioonide muuseumis avatakse 8. märtsil naiste õiguste kuule pühendatud kolmiknäitus.