Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Uudised

  Said Serhan, kes mängib Ibrahimi. Foto: Liis Orav (Nafta)

  Liibanonis algasid Eesti lühifilmi võtted

  Tõsielusündmustel põhinev film jutustab loo Ibrahimist, kes on mitmendat põlve farmer. Ajal, mil tema karja hävitab laastav taud, tuleb ka temal teha mitu rasket valikut. Ühel päeval saab Ibrahim aga üsna muretul toonil kõne oma nooremalt vennalt Omarilt, kes palub kasutada isatalu serval paiknevat abihoonet millekski, millest Ibrahim mitte midagi kuulda ei taha.

  Näituse „Teemantmaja” vaade. Foto: Eva Mustonen

  Tartu Kunstimajas loetakse ette Eva Mustoneni „Teemantmaja”

  Laupäeval, 19. augustil on Eva Mustoneni näitus „Teemantmaja” Tartu Kunstimajas avatud viimast päeva. Kell 16 loevad suures saalis Eva Mustonen ja Maria Rõhu ette dialoog/monoloogi „Teemantmaja” ning lisaks muid kunstniku samanimelise isikunäituse sisse, ette ja alla kirjutatud tekstikatkendeid.

  Annika Haasi fotod näitusel „Nägemise õpetusˮ. Foto: press

  Näitus, mis õpetab nägema

  Kunstihoone galeriis on 3. septembrini avatud näitus „Nägemise õpetus”, kus eksponeerivad oma foto-, video-, heli- ja skulptuuriinstallatsioone Annika Haas, Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva, kes kujutavad portreefoto ja skulpturaalsete lahenduste kaudu installatiivselt Eesti pimedaid ning tõstatavad laiemalt „sotsiaalse pimeduse” temaatika.

  Kaido Kirikmäe ja Robert Jürjendal. Foto: press

  Üle Maa Heli kontsertõhtu Voronja galeriis

  Laupäeval, 12. augustil algusega kell 20 toimub Varnjas Voronja galeriis Üle Maa Heli kontsertõhtu. Üle Maa Heli on festivali Üle Heli suvine muusikasündmus, mis keskendub ettevõtmistele väljaspool Tallinnat, et väärtustada loomingu kaudu suurematest keskustest eemale jäävaid kohti ning leida uut inspiratsiooni.

  Helena Keskküla „Liivatera ballaad”

  Helena Keskküla „Liivatera ballaad”

  Täna, 3. augustil kell 18 avatakse Pärnus asuvas Avangard Galeriis Helena Keskküla näitus „Liivatera ballaad”. Näituse jaoks valminud video „Liivatera ballaad” jutustab loo merineitsist nimega Liivaterake, kelle inimesena maa peal käimise hinnaks on loobumine oma häälest.