Müürileht

Müürileht on Eesti nüüdiskultuuri ja kaasaegseid mõttevoole kajastav väljaanne, mis ilmub igakuiselt tiraažiga 4500 eksemplari.

  Uudised

  Amsterdamis kogunesid 19. aprillil tuhanded inimesed, et protestida Tšetšeenias toimuva vastu. Foto: @amsterdampride / Twitter

  Solidaarsusaktsioon Tšetšeenia geikogukonna toetuseks

  Paar nädalat tagasi jõudis rahvusvahelisse meediasse uudis sellest, kuidas Tšetšeenias on geimehed langenud sagenenud rünnakute, piinamise ja kinnipidamise ohvriks. Sel põhjusel kutsub Eesti LGBT Ühing homme kogunema Vene saatkonna ette Tallinnas, et väljendada solidaarsust geikogukonnaga Tšetšeenias.

  Hetk etenduselt. Foto: press

  Furby tagasitulek

  Teisipäeval, 18. aprillil esietendub Vabal Laval Urmas Vadi lavastus „Furby tagasitulek", kus püütakse vastuseid leida perekondlikule väsimusele.

  Foto: c.art (CC BY-SA 2.0)

  Vikerkaar käivitab luuleroboti

  Kevade saabudes läheb meel lüüriliseks. Sestap käivitab Vikerkaar 15. aprillil oma luuleroboti, Luule Poeezia, mis tutvustab sotsiaalmeedias ajakirja veergudel ilmunud luulet läbi kolme aastakümne.

  Konkursi patroon on sel aastal näitleja, koomik ja rahvusvaheliselt tuntud spioon Bill Murray. Kaader filmist „The Life Aquatic with Steve Zissou"

  Filmikriitikute suleproov

  Kino Sõprus ja Müürileht kuulutavad välja noorte filmikriitikute konkursi. Ideaalne kandidaat on see, kes segab loomingulisust intelligentsi ja tundeelamustega ning liidab oma arvustusse ka isikupära ja sõltumatut intuitsiooni. Kuueliikmeline žürii võtab mõistagi otsustamisel arvesse arvustaja oskuslikku taustauuringut, argumentatsiooni ning sõnaosavust.

  Keelegrupp. Foto: Helsingin Sanomat

  Tallinna eesti-vene keelegrupp otsib eesti keele kõnelejaid

  Esmaspäeviti koguneb kultuuriklubi Kelmi baaris tasuta, kõigile avatud keelegrupp, kus saab kümmelda nii eesti, vene kui inglise keeles, olenevalt kohaletulnud inimestest ning nende keeleõppesoovist. Õppimine toimub vabas vormis, juuakse koos teed ja räägitakse juttu, õppides ning õpetades nii vastastikku üksteisele keelt.