10. – 14. juulil toimuv Baltikumi suurim surfifestival Surfilaager tähistab sel aastal 15. sünnipäeva. Uus asukoht Pärnu ja Ikla vahelise Romantilise Rannatee ääres asuvas looduskaunis Lemmerannas ning avar läbimõeldud laagriala laia liivarannaga pakub võrdseid võimalusi nii purjelaua kui lohesurfi igas astmes sõitjatele ja õppijatele. Läbi aegade tugevaim programm toob laagri lavadele esinejaid nii Eestist kui ka välismaalt.

Sel aastal teevad Surfilaagri raames ulatuslikku koostööd ka Eesti Purjelaualiit ja Eesti Lohesurfiliit. Koostöö eesmärgiks on avardada sportimisvõimalusi, arendada võistlustegevusi nii Eestis kui ka mujal ning propageerida aktiivset ja loodust hoidvat elustiili laiemalt. Lemmerannas toimuvas Surfilaagris on omad teemaalad rannas ja võistlus- ning demoprogramm nii purjelauduritele kui lohetajatele; tegevust leidub nii lastele kui ka neile, kes huvitatud romantilisest mereäärsest õhtustamisest hea muusika saatel või lihtsalt meelelahutusest. Kohapeal on võimalik osaleda surfikoolitustel, õppida oma ala tippudelt ja maailmatasemel profisõitjatelt ning lisaks nautida laia valikut kontserte, näituseid, pidusid ning aktiivset meelelahutust.

Surfilaagri pressiesindaja Anna-Liisa Supi sõnul on sel aastal oodata palju uuendusi eelkõige just programmi osas. „Soovime, et Surfilaager oleks aktiivsetele suve oodatud tippsündmus. Programm on koostatud eesmärgiga, et kõigil oleks põnev ja võimalused avarad, sõltumata surfioskuse tasemest või vanusest,” kommenteeris Supp. „Lisaks sportimis- ja võistlemisvõimalustele on Surfilaagris sel suvel väga tugev ja värske artistide line-up mitmete haruldustega programmis. Avatud on ka hiidekraaniga Surfikino, mis tehes koostööd Tallinna Katusekinoga, näitab igal õhtul valikut maailma surfifilmide paremikust. Sisukaid tegevusi on tõesti erinevatele maitsetele,” lisas Supp.

Kodumaistest artistidest on esimestena kinnitatud Skype’i maailmavallutuse auhinna (Skype’s Go Change the World) võitnud Elephants From Neptune, armastatud Vaiko Eplik & Eliit ning valik Eesti parimaid DJ-sid ja produtsente: Check One Two legendaarne peoöö, Haigla DJ-de sametised helid, multitalent Sander Mölder, värske muusika maaletooja Madis Nestor ning Jazz It Up DJ-d Orav & Drummie.

Välismaistest artistidest näeb Tallinn Music Weeki publiku lemmikut ning suurtel Euroopa festivalidel lavalaudu raputavat, stiili- ja riigipiire ületavat, üht elektroonilise muusika põnevaimat uustulijat Rangleklods’i Taanist, mööndusi mittetegevalt raju Belgia rokkbändi Kapitan Korsakovi ning Siberist pärit killer funk’i punti The Soul Surfers. Surfilaagri päevajuhiks on Robert Kõrvits.

Vaata lisainfot siit ning külasta Surfilaagri lehte Facebookis.