Järgmisel neljapäeval, 2. oktoobril toimuva järjekordse arhitektuuri välkloengu teemaks on „Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris”. Õhtu moderaatori Maria Arusoo sõnul tuleb juttu fiktiivsest arhitektuurist, arhitektuurist fotol, aga ka pildist hoonel ehk graffitist linnaruumis nii praktiseerija kui arhitektuuripärandi kaitsja vaatenurgast. Välkloeng toimub koostöös samal nädalavahetusel Telliskivi Loomelinnakus toimuva Eesti Fotokunstimessiga.

 Õhtu moderaator Maria Arusoo

Õhtu moderaator Maria Arusoo

Seekordne välkloeng uurib, kuidas väljendub arhitektuur kujutavas kunstis ja millised on kunsti väljundid linnaruumis. Arhitektuuri hinnatakse enamasti funktsiooni järgi ja kunsti eetilise sõnumi kaalukuse järgi – mis saab siis kui need kaks kohtuvad?

Sel korral on moderaator kutsunud esinema arhitektuuriajaloolase Oliver Orro, graffitijoonistaja ja graafilise disaineri Viktor Gurovi, kunstnik Dénes Farkase, arhitekti ning kunstniku Paco Ulmani, EKA fotoosakonna professori ja juhataja Marco Laimre, arhitekti ja füüsiku Kaja Pae.

Välkloeng „Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris” algab 2. oktoobril kell 20.30 Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval (Telliskivi 60a); otseülekannet saab jälgida veebis aadressil kultuur.err.ee. Välkloengule eelneb Eesti Fotokunstimessi avamine loomelinnaku Rohelises saalis algusega kell 18.00. Välkloengud on tasuta.

Välkloengu publik on oodatud ka kell 18.00 algavale Eesti Fotokunstimessi avamisele – registreerimiseks on palutud saata e-kiri aadressil info@fotokuu.ee ja kirjutada teemareale „VÄLKLOENG”.

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatavate välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Tänavu juba viiendat korda toimuva Eesti Fotokunstimessi eesmärgiks on tutvustada Eesti fotokunstnike loomingut kohalikule publikule ning välisekspertidele, jagada teavet fotokunsti kogumise võimaluste kohta ning algatada inspireerivaid ja mõtlemapanevaid arutelusid. Messi eestvedajaks on Fotokunstnike Ühendus (Foku).