4. detsembril algab Sõltumatu Tantsu Ühenduse nüüdistantsufestivali HOMMIK põhiprogramm, mis toob publiku ette tantsulavastusi nii Eestist kui välismaalt.

Foto lavastusest „O' Snap”. Foto: Anna van Kooij

Foto lavastusest „O' Snap”. Foto: Anna van Kooij

Festivali juht Triinu Aron selgitab: „Programmi valisime lavastused, mis on suutnud meid endid üllatada oma uue lähenemise kuid samas lihtsa ja jõukohase teostusega ning seetõttu on festivali fookus tänases hetkes, tantsulavastusel kui teekonnal ning sel aastal ka laste ja noorte eriprogrammil.”

Festivalil omatoodanguna esietendus Kaja Lindali, Hendrik Leboni ja Taavet Janseni lavastus lastele, nende sõpradele ja nende vanematele „Rock’n Roll ja lehesadu”, mis nüüd mööda Eesti eri paiku tuuritab. Oma kunsti jagavad ka Alma Söderbergi (Rootsi) & Angela Peris Alcantud (Hispaania), Erik Kaiel (Holland), Zuga (Eesti), Kadri Noormets ja Kadi Maria (Eesti), Erik Alalooga ja Andres W (Eesti), Renate Valme (Eesti) ja Maria Ibarretxe (Hispaania) ning Svetlana Grigorjeva (Eesti).

Festival on värske ja olevikuline, väärtustades julgelt katsetuslikku tantsukunsti ja usaldades julgeid tantsukunstnikke. See, mida kunstnikud publikuga jagavad, reageerib tänastele vajadustele ning praeguse aja ja inimeste meeltega.

HOMMIKu raames leiab aset ka rahvusvahelise tantsuvõrgustiku Fresh Tracks Europe töötuba, kus kümme rahvusvahelist koreograafi töötavad tuntud Eesti koreograaf-lavastaja, tantsija ja etenduskunstniku Kaja Kannu käe all.

Festivali programmiga tutvu siin.