Animatsioonifilmifestival Klõps!2013 on 4.–6. oktoobrini Tartus toimuv rahvusvaheline filmifestival. Klõpsul näidatakse filme nii Eesti vanematelt animatsioonikunstnikelt nagu Ülo Pikkovilt, Rein Raamatult ja Ando Keskkülalt kui ka noortelt animaatoritelt, näiteks Mari-Liis Rebaselt ja Roland Seerilt. Lisaks toimuvad eraldi seansid Hollandi animakino ning rahvusvaheliste filmide jaoks, kus ekraanile jõuavad animatsioonid Skandinaaviast ja Argentiinast.

Kaader animafilmist „Jänes”. Tallinnfilm, 1976

Kaader animafilmist „Jänes”. Tallinnfilm, 1976

Peale filmiseansside toimuvad festivalil avatud arutelud ja kolm õpituba. Reedel, 4. oktoobril juhendab „Vanamehe multikate” üks autoreist Peeter Ritso animeerimise õpituba, kus muuhulgas õpitakse ka vanamehe häält tegema. Laupäeval, 5. oktoobril viivad Läti koomiksiajakirja Kuš! tegijad läbi koomiksiõpitoa ning pühapäeval, 6. oktoobril arutletakse Hollandi filmikuraatori ja –kriitiku Luuk van Huëti eestvõttel filmikriitika üle. Kõik õpitoad on tasuta ning sisaldavad lõunasööki.

Laupäeval, 5. oktoobril toimub Trükimuuseumis festivalipidu Karussell, kuhu oodatakse lisaks festivalikülalistele ka kõiki teisi muusikast ja filmidest lugu pidavaid inimesi. Peol valivad muusikat DJ-d Kaarel Arb, Siim Paabo ning Beach Babe Bonanza tüdrukud.

Õpitubadesse registreerimiseks kirjuta klops@nelk.ee, rohkem infot festivalil toimuva kohta leiad siit.