5. märtsil esietendub Pärnus Uue Kunsti muuseumis koreograaf Sveta Grigorjeva ja etenduskunstniku Barbara Lehtna uuslavastus „Hullud päevad”.

„Hullud päevad” on lavastus, mis kasutab nii tantsu- kui performance– kunstile omaseid vahendeid, luues publikule võimaluse vaadata, kogeda ja sõna sekkagi öelda. Mõte sai alguse nii Grigorjeval kui Lehtnal samaaegselt tekkinud tundest, et mõnikord on nad 21. sajandi kohta justkui liiga normaalsed, sest isegi kahe peale kokku ei evi nad mitte ühtegi häiret ega haigust, küll aga tundub see praegu olevat nendevanust inimeste seas lausa moeasi. Nüüd on võimalus erinevad kunstid ühendada, et teemat laval lahata.

Sveta Grigorjeva ja Barbara Lehtna kohtusid esimest korda 2012. aastal ning koos Palestiina Orient & Dance Theatre’ iga loodud performance’ ist jäi mõlemale sisse tunne, et koos loomine ei ole veel läbi. Sellest tundest loodi Pärnusse esimene teatriresidentuuriprogramm.

Sveta Grigorjeva on kindla jalaga koreograaf ja täpse väljendusviisiga luuletaja. Nii tantsualastes töödes kui oma tekstides on ta peamiselt aus ja humoorikas. Eelnevalt on tema peast välja pääsenud tantsulavastused „Keda ma täna tantsin?”, „Sõp rus est” ning luulekogu „Kes kardab Sveta Grigorjevat?”

Barbara Lehtna on peamiselt Pärnus – kuid ka piiri taga – tegutsev etenduskunstnik, kes on siiani keskendunud performance-kunstile. Siiani on teda peamiselt tõmmanud linnaruum, kus Barbara on esitanud nii performance’id kui viinud läbi pigem tänavakunsti liigituvaid aktsioone, mida on kriitilise ja tihti ka poliitilise sisu pärast isegi ära keelatud. Igapäevaselt on ta ka Uue Teatri Festivali „De Facto” kunstiline juht.

Esietendus: 5. märtsil Pärnu Uue Kunsti muuseumis. Lisaetendused: 6. märts, 20. märts – Pärnu Uue Kunsti muuseum, 10. aprill – Tartu Genialistide klubi, aprilli lõpp ja mai – Tallinna Okasrooosikese Loss.