Silky Steps – Universal Language (Funk Embassy, 2023)

Albumil „Universal Language” on Silky Stepsiks arenenud kollektiiv oma helikeelt täiustanud ja lihvinud ning tulemuseks on igati stiilipuhas nüüdisaegne diskens.

Minu esimene kokkupuude Silky Stepsiga on 2017. aasta kevadel, kui neid Sofar Soundsi kontsertõhtul kuulama satun. Nende nimi on siis veel Steps To Synapse.

★★★★☆

Teine kohtumine toimub paar aastat hiljem, kui vaimustun nende singlist „More Than a Woman”, millega astuti julgeid samme kulunud indie-popist maitseka nüüdissouli poole. Kirjutan siis ühes lühiarvustuses: „Steps To Synapse on uuel singlil oma saundi justkui paika saanud. Enne oldi õigel teel, nüüd jõuti kohale.” Tuleb välja, et see oli ennatlik järeldus.

Albumil „Universal Language” on Silky Stepsiks arenenud kollektiiv oma helikeelt veelgi täiustanud ja lihvinud ning tulemuseks on igati stiilipuhas nüüdisaegne diskens, mille keskmes nõtke minekuga bassigruuvid ning hõõguvaks sünteesitud keel- ja klahvpillid. Märksõnadena peegelduvad nende helipajast French house ja nu-disco, Nile Rodgers ja Chic, Todd Terje, Prince, Redinho, uuem Jessie Ware jne. Kuigi üldine meeleolu on suviselt kelmikas ja kerge, on album tervikuna veidi ebaühtlane. Vana kooli hiphopi maneere matkiv „Falling for You”, millesse on kaasatud Marten Kuningas alias MC Roki, miksib kokku elemente, mis üksteise täiustamise asemel üle keevad ja laiali valguvad. B-poolel kõlavad Diana Rossi diskobängeri „Love Hangover” virvendustega „Alone Together” ja glam rock’iga flirtiv „Boytoy” algavad küll paljulubavalt, kuid jäävad paigale tammuma ning venivad albumil järjest sarnases rütmimotiivis tiksudes monotoonseks ja pikaks.

Samas on isegi need albumi lahjemad momendid nauditavad ja õnnestumised kümnesse. Lugudes liuglevad meloodiad ja sensuaalsed sillerdused haaravad endaga sundimatult kaasa ja vastupandamatuid konkse jagub. Ma ei hakka sel korral deklareerima, et ollakse kuskile kohale jõudnud, aga kahtlemata ollakse endiselt väga õigel teel.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Rita Ray – A Life of Its Own (Funk Embassy, 2022)

Rita Ray – A Life of Its Own (Funk Embassy, 2022)

Soulitar Rita Ray teine album mõjub tuttavlikult soojalt ja esinduslikult, olles range kvaliteedimärk ja samal ajal ka väga inimlik.
Erinevad esitajad – Groove of ESSR II (Funk Embassy, 2023)

Erinevad esitajad – Groove of ESSR II (Funk Embassy, 2023)

Funk Embassy on teinud parima võimaliku suveniiri, mis vääriks igati kohta kõigis Tallinna vanalinna võinuge ja magneteid müüvates poekestes.
Müürileht