Linnalabori selle aasta viimane linnaretk viib 7. detsembril Lasnamäele ning kutsub linnahuvilisi avastama Lasnamäe valitud paiku, lugusid ja inimesi ning tutvuma linnaosa lähitulevikuga. Retke juhib ajakirjanik ja lasnamäelane Viktoria Ladõnskaja.

Kuulus pilt Lasnamäe kiirtrammist, kanali kõrvale kerkinud kõrghoonetest ja viimse sammuni planeeritud elu- ja tööruumist lõi 20. sajandi teisel kolmandikul paljudele visiooni unistuste linnast, tõelisest urbaansusest. Utoopiad pole kunagi täielikult reaalsuseks saanud: Laagna teel ei kihuta tramm ja elamutega külgnevad tühermaad, eesmärgistamata hoovialad ja siin-seal laiutavad üksikud avalikud hooned jutustavad tänaseni poolikutest plaanidest. Kuid milline on Lasnamäe mitmekesisus, modernistliku ideaali 21. sajandi teise kümnendi igapäevaelu?

Linnalabori linnaretk Lasnamäele kutsub kõiki linnahuvilisi avastama Lasnamäe valitud paiku, lugusid ja inimesi, tutvuma linnaosa lähitulevikuga. Numbrid näitavad, et Lasnamäel elab pea üks kolmandik tallinlastest ning elanike arv pigem kasvab kui kahaneb. Nõukogudeaegsete kortermajade vahele kerkivad üha uued elamud, supermarketid ja kirik. Kuigi poolikuid plaane täidavad täna poliitilised valikud ja sotsiaalsed probleemid, siis trööstitu linnaosa identiteedi pideva kinnistamise kõrval võiks hoopis küsida, miks Lasnamäel hea elada on. Retkel vaadeldakse Lasnamäe eripalgelisust basaaril ja kirikus, omaalgatuslikus linnafarmis ja tuleviku golfiväljakul, alteljeekorteris ja industriaalmaastikul koos linnaosaarhitekti ja grafitikunstnikuga. Retke juhib ajakirjanik ja lasnamäelane Viktoria Ladõnskaja.

Marsruut: Lasnamäe linnaosavalitsus, Lindakivi kultuurikeskus, õigeusukirik, Priisle turg, Kärberi tänav, Mustakivi keskus, Tähesaju City, Tondiraba tühermaa, Laagna keskus, Zanzibar, Lasnamäe industriaalmaastik.

Retk algab kell 9:45 Torupilli Selveri parklas. Kohti on retkel 45.

Osalustasu 12 eurot tuleb tasuda enne retke, hiljemalt neljapäevaks, 5. detsembriks MTÜ Linnalabori kontole 221053712072 (Swedbank), märksõnaks Lasnamäe + retkelise nimi. Retk toimub bussiga. Osalustasu sisaldab on bussisõitu, esinejate tasusid ning nälja- ja janupeletust bussis.

Linnalabori tegemistega hoia end kursis nende kodulehe kaudu.