Kuigi me ei tea, kuidas olukord võib päevade või isegi tundidega muutuda, saame olla kindlad selles, et Ukraina vajab meie abi. Olgu selleks kütus, relvad, ravivahendid, toit või materjalid kriitilise infrastruktuuri ülesehitamiseks – iga sent, tegu ja tugi loeb ning meil on võimalus anda oma panus nii Ukraina iseseisvuse säilitamiseks kui ka Euroopa julgeoleku kindlustamiseks. 

Kuidas mina saan aidata? 

Erinevatel omavalitsustel on valminud spetsiaalsed leheküljed, kust saab vastuseid paljudele olulistele küsimustele sõjapõgenike aitamiseks: Tallinn, Tartu, Pärnu.

Tallinna sõjapõgenike vastuvõtukeskus asub aadressil Niine 2. Põgenike abistamiseks ja vabatahtlike töö kordineerimiseks on Facebookis loodud vabatahtlike grupp Niine 2 vabatahtlikud. Samuti saab jõu ja nõuga aidata näiteks Facebooki grupis Ukraina sõbrad Eestis.

Häirekeskus ootab oma ridadesse vabatahtlikke, rohkem infot siin.

Pagulasabi leheküljel saab samuti end vabatahtlikuna registreerida.

Lehekülje www.ukrainenow.org kaudu saab pakkuda abi nii majutuse, transpordi kui vabatahtliku panuse kaudu.

Kui oled ettevõtja ja soovid pakkuda tööd, siis selle jaoks on Töötukassal valminud eraldi keskkond.

Sotsiaalkindlustusametil on valminud video, milles õpetatakse vaimset esmaabi andma.

Rahalised annetused:

Savelife.in.ua pakub võimalust toetada Ukraina armeed, mis on kõige otsesem viis, kuidas aidata rindel võitlevaid ukrainlasi. Annetada saad siin: savelife.in.ua/en/donate

Ukraina ajakirjandust saab toetada leheküljel freepressunlimited.org/en/supportUkraine.

Ukraina Heaks on kolme Eesti vabaühenduse algatus Ukraina rindelähedaste elanike ja teiste haavatavate gruppide abistamiseks. Annetusi saab teha pangaülekandega.

MTÜ Eesti Pagulasabi EE791010220258852223
MTÜ Mondo EE491010220099409013
MTÜ Ukraina Kultuurikeskus EE401010220229090221

Avatud on ka annetustelefonid

Eesti Pagulasabi
5 € – 900 3801
10 € – 900 3802
50 € – 900 3803

MTÜ Mondo
5 € – 900 0380
10 € – 900 0381
50 € – 900 0382

Punane Rist tegutseb aktiivselt selle nimel, et Ukrainas kaotataks nii vähe inimelusid kui võimalik. Annetuse saad teha aadressil redcross.ee/anneta.

Toeta tarbimise kaudu – osta võimalusel nii tava- kui ka veebipoodidest Ukraina toodangut. Heategevuslikke kontserte, kinoseansse, etendusi ja oksjoneid toimub pea iga päev. Ka piletiost võib aidata abivajajaid!

Hoia silmad lahti – uusi viise, kuidas oma panus anda, lisandub pidevalt.

Kui raha enam jagada pole, siis mis edasi? 

Kui olukord muutub, siis jaga infot sotsiaalmeedias. Ühtlasi kutsume kõiki üles praegu teemasse mittepuutuvat mitte postitama. Kui hoiame sotsiaalmeedias ruumi Ukraina-teemalistele uudistele ja lugudele, ei lase me sel muutuda kaugeks ja häguseks. Sotsiaalmeedia platvormid on võimas tööriist, mille kaudu survestada nii poliitikuid kui ka avalikkust laiemalt – kasutame seda heaks asjaks.