Eesti Pärimusmuusika Keskus jagab koostöös Raadio 2-ga 11. oktoobril Viljandis Pärimusmuusika Lõikuspeol tänavusi etnomuusikaauhindu, mille võitjad selguvad rahvahääletusel.

Eelmise aasta rahva lemmik Paabel võidetud kulpidega. Foto: Nele Tammeaid

Eelmise aasta rahva lemmik Paabel võidetud kulpidega. Foto: Nele Tammeaid

Etnokulbiks ristitud auhindu antakse välja viies kategoorias: parim album, parim ansambel, parim laulik, parim pillimängija ja parim lugu. Võitjad selguvad folk.ee kodulehel läbiviidava avaliku hääletuse teel. Hääletus algas 30. septembril ning kõigil on võimalus oma hääl anda järgneva kümne päeva jooksul.

Etnokulp on antud žanris ainus auhind, mis antakse rahva lemmikutele. Kuigi auhinnagalal annavad ka Raadio 2 ja Eesti Pärimusmuusika Keskus välja oma eriauhinnad, on rõhk ikkagi muusikasõprade arvamusel.

Kuna etnomuusika mõiste on väga lai, pakub pärimusmuusika keskus koostöös Raadio 2 saatega Etnokonservid igas kategoorias välja nominendid, kellele häält anda saab. Samas on jäetud ka võimalus omapoolsete ettepanekutega välja tulla. Ainukeseks kriteeriumiks sel puhul on, et kandidaadid peavad viljelema pärimuslikku muusikat.

Eelmisel aastal jagati Etnokulpe samuti Pärimusmuusika Lõikuspeol ja siis sai kuuest välja antud kulbist viis endale ansambel Paabel. Ainult holalauliku kategoorias otsustas rahvas, et auhinda väärib Silver Sepp, kellele läks ka Raadio 2 erikulp.

Etnokulbid jagatakse kätte Pärimusmuusika Lõikuspeol 11.oktoobril, algusega kell 20.00 aida suures saalis. Tseremooniat juhib Mihkel Raud ja salvestust sellest sündmusest on võimalik kuulata Raadio 2 sagedusel 20. oktoobril, Etnokonservide saate ajal kell 19.00.

Etnokulpide nominendid ja hääletamine siin. Vaata ka Pärimusmuusika Lõikuspeo kodulehele.