18. detsembril kell 20.00 näeb ERR-i Raadiomaja 1. stuudios ilmavalgust uus kontserdisari „Kimomo Liveroom”, mille avavad kolm eesti muusikalist kollektiivi: Wilhelm, State of Zoe ning Raul Sööt Deeper Sound.

State of Zoe Intsikurmu festivalil 2013. Foto: Indrek Illus

State of Zoe Intsikurmu festivalil 2013. Foto: Indrek Illus

Mitmetunnise kontserdi vältel võib leida kavast nii džässi, futurislikku poppi, head gruuvi, folgisugemetega indie-poppi kui siiraid ning vahetuid emotsioone.

Äsja Noortebänd 2013 finaalis laineid löönud Wilhelm on noortest Tartu muusikutest koosnev kollektiiv, kes on kokku tulnud eesmärgiga muusikast ning muusika loomisest rõõmu tunda ja tuua kuulajateni oma originaalloomingut. Muusikastiiliks on kollektiivil kujunenud džässisegune indie-pop.

State of Zoe näol on tegemist kooslusega, mis sünteesib ühtseks orgaaniliseks tervikuks džässi, soul’i, futuristlikku poppi ja elektroonikat. Koos musitseerides viib kollektiiv kuulaja rändama erinevatesse emotsionaalsetesse seisunditesse ja muusikalistesse kihtidesse, kus ühel hetkel kõlab tuttavlik 70ndate gruuv või 80ndate tantsumuusika vibe, millele järgneb vokaalselt eepiline futupop. Varasematest State of Zoe ülesastumistest tasub välja tuua esinemisi festivalidel Jazzkaar, Tartu Muusikanädal, Tallinn Music Week, Juu Jääb, Intsikurmu ja Positivus.

Üheksaliikmeline eesti džässikaardiväest koosnev Deeper Sound esitab kollektiivi eestvedaja, saksofonist Raul Söödi originaalloomingut. Söödi näol on tegemist interpreedi ja heliloojaga, kelle kompositsioone ja arranžeeringuid on esitatud ning salvestatud väga mitmete tuntud muusikaliste ühenduste poolt, nagu näiteks Norwegian Broadcasting Orchestra, The Holland Metropole Orchestra, Estonian Dream Big Band, Tallinna Kammerorkester, Vanemuise Sümfooniaorkester jt.

Kui varasemalt on Eesti Raadio 1. stuudiot kasutatud peamiselt salvestuste eesmärgil ja Klassikaraadio saateformaadi „Areaal Live” kontsertsalvestuste tarbeks, siis nüüd on nii ERR-i kui Kimomo soov teadvustada ning laiemale publikule tutvustada 1. stuudiot kui esmaklassilist konserdipaika. „Ehk kasvab sellest kunagi välja ka uus raadiosaateformaat”, on Kimomo eestvedajad lootusrikkad.

Lisainfot vaata Kimomo Facebooki leheküljelt.