Anett Kulbini mahedalt küps ja hingestatud vokaal ning tema loomingus peegelduv voolav ja vahetu nüüdissoul on mõjunud kohalike naisartistide ridades värskendava helisõõmuna. Kuigi mainitud elemendid on kohal ka tema debüütalbumil, jääb LP tervikuna loodetust lahjemaks.

★★★☆☆

„Morning After” on pakendatud popsouli kõlavormi ja meisterlikult produtseeritud instrumentaalkihid loovad küllaldaselt laugeid maastikke, mida mööda Aneti mesimahe hääl saab voolata. Vokaal kõlab justkui läbi uneleva pehme fookusega objektiivi, mida on küll mõnus kuulata, kuid kohati tahaks rohkem teravust ja metsikust.

Kaanemärkmed selgitavad, et tegemist on n-ö lahkuminekujärgse hommikuga ehk artisti isiklike kogemuste ausa avamisega muusika kaudu, kuid selles jääb vajaka toorest aususest. Hingevalust rääkides on hoidutud küll klišeedest, kuid enamjaolt on sõnumid anonüümsed ning ei murta välja juba tuttavatest raamidest, et neid universaalseid kogemusi isikupäraselt edasi anda.

Kui mõtlen, kuidas nüüdis-RnB artistid (Banks, Beyoncé, Mahalia jne) on suutnud igipõlisele fuckboy teemale värsket, sensuaalset ja tabavalt haavatavat tooni anda, ei taha ma ka siinkohal mööndusi teha. Seda eelkõige seepärast, et nii Aneti varasemast muusikast kui ka sellest albumist kumab potentsiaali. „Lay Your Cards Down” haarab sundimatult oma õhulisse kergusesse ning Aneti kibe tüdimus mõjub pulseeriva „Sober Upi” ning YASMYNiga kahasse loodud/lauldud hüpnootiliselt lummava lõpuloo „Don’t Settle” süngetel lainetustel tõeliselt veetlevalt ja veenvalt. Kuigi plaadi tugevad rajad on fantastilised, jääb suurepärasest tervikust sel korral puudu.