Hooandjasse on jõudnud „Aasta Pressifoto 2015” raamatu ja näituse projekt, mille näol on tegu omamoodi lähiajaloo kajastusega pildis.

Kaader varasemalt „Aasta Pressifoto” näituselt Viru Keskuses

Kaader varasemalt „Aasta Pressifoto” näituselt Viru Keskuses

2015. aastal oma viiendat sünnipäeva tähistav Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL) ühendab Eestis tegutsevaid pressifotograafe, kelle südameasjaks on meie igapäevaelu visuaalne kajastamine ning ajakirjanduses omapoolse analüüsi pakkumine ühiskonnas toimuva kohta. Pildikeel ja pildi sisu on muutunud teksti ees isegi olulisemaks, sest hea pressifoto peab äratama huvi, tõmbama lugema ja pakkuma emotsiooni ka eraldiseisvana.

EPFL on korraldanud neli „Aasta Pressifoto” konkurssi, neli aastanäitust ja andnud välja neli aastaraamatut. Näitus on kogunud igal aastal aina suurema vaatajaskonna, ulatudes kümnetesse tuhandetesse huvilistesse, näitusepaigad on laiali üle Eesti.

Selgi korral kogutakse konkursi korras kokku läinud aasta parimad ajakirjandusfotod sooviga korraldada uus näitus ja anda välja raamat „Aasta Pressifoto 2015”. Et Eesti oma loo jaoks oluline ja tagasivaatav traditsioon saaks jätkuda, vajatakse hooandjate lahket abi.

„Aasta Pressifoto 2015” raamatu esitlus ja näituse avamine toimuvad talve viimastel päevadel, mil tehakse kokkuvõtteid Eesti ajakirjandusmaastikul üldiselt.