Teisipäeval, 15. mail kell 19 esitab ansambel U: Eesti Raadio 1. stuudios toimuval kontserdil mitmekesist Leedu nüüdismuusikat.

Kui palju me teame oma lähinaabrite kultuurist? Leedu on jaganud Eestiga viimased 100 aastat üpris sarnast ajalugu. Kas ja kuidas on see mõjutanud kultuuri ja muusikat? Kas siin on sarnasusi või annab Leedu muusikast leida üllatavaid ja hoopis teistsuguseid lähenemisi? Ansambel U: uuris olukorda ja esitab sarja „URR” selle hooaja viimasel kontserdil kava Leedu muusikast, mis koosneb väga erineva tausta, esteetika ja sünniaastaga heliloojate teostest. Esitamisele tuleb muuhulgas ka avangardliikumise Fluxus ideoloogi Jurgis „George” Mačiūnase teos „Composition No 6 for Nam June Paik” (1962). Nagu URR kontsertidel tavaks, avavad U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes ka teoste ning heliloojate tausta.

Kavas on Marius Baranauskase, Dominykas Digimase, Jurgis Mačiūnase, Onutė Narbutaitė ja Vykintas Baltakase loomingut.

Ansambel U: on kujunenud Eesti uue muusika lipulaevaks. Lisaks ohtratele esinemistele Eestis on U: tutvustanud eesti muusikat aastate jooksul Saksamaal, Inglismaal, Rumeenias, USAs, Soomes, Hollandis, Leedus, Islandil, Brasiilias jm. 2016 aastal esines U: mainekal Veneetsia muusikabiennaalil. Ansambel asutati 2002 aastal Taavi Kerikmäe ning Tarmo Johannese poolt ning töötab ilma dirigendita. „URR” on ansambel U: 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas.

Kontserdist toimub otseülekanne Klassikaraadio eetris.