Täna ja homme, 31. augustil ja 1. septembril toimub Tartu Kastani-Vaksali linnaosas kolmas Aparaaditehase festival.

Aparaaditehase festival 2017. Foto: Madli Viigimaa

Aparaaditehase festival 2017. Foto: Madli Viigimaa

Sündmus algab Majapäevaga, mis tähendab, et taaskord on huvilistel võimalik osa saada tehase igapäevaelust. Selleks on kell 16-20 avatud kõigi stuudiote, ateljeede ja kontorite uksed, et pakkuda võimalust sinna sisse piiluda ja majalistega juttu puhuda. Paljud nendest pakuvad ka sel päeval oma ruumides spetsiaalset programmi, kas siis töötubade, näituste või mingite muude tegevuste näol.

Samal päeval toimub hoovil ka pinksiturniir Fresko jäätisevabriku auhindadele, avatakse pidulikult restoran Kolm Tilli, täikapood Sergei ning Aparaaditehase kunstnike loomingut koondav Aparaaditehase aastanäitus. Päev lõppeb Erinevate Tubade Klubis, kus pealinna populaarne peoformaat Lil Pidu esimest korda Tartut väisab.

Laupäev, 1. september, ehk Tänavapäev, algab Aparaaditehase tänavaturuga, mis hõlmab lisaks taskupargile Kastani tänava ja Samelini tehase hooviala.

Täiesti uudse formaadiga on teisel festivalipäeval esindatud Tartu 2024 kandideerimismeeskonnaga koostöös korraldatav salalavade projekt, kus igal täistunnil ajavahemikus 14-17 saab osa ühest kontserdist või performance’st Kastani-Vaksali linnaosas. Projekt kutsub avastama linnaosa põnevaid paiku ja tuntuid esinejaid, kes astuvad üles hoovides ja tänavatel. Esinemispaigad ja artistid avaldatakse 1 tund enne ülesastumist Aparaaditehase festivali Facebooki lehel.

Lisaks saab tänavapäeva raames osa Erki Pärnoja ja Mees Inc. kontserdist Armastuse saalis, Elektriteatri öökinost Samelini hoovialal, lastele suunatud tegevustest Aparaaditehase hoovis ja öise vööndi peost Erinevate Tubade Klubis. Mõlemat päeva saadab ka DJ-programm hoovis ja Kastani tänaval.