Eesti Arhitektuurikeskuse Arhitektuuri Huvikool ootab 2013/2014. õppeaastaks noori ja lapsi vanuses 9-19 arhitektuuri töötubadesse, kus õpitakse mõistma ruumilise maailma eri- ja seaduspärasid.

Töötoad on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele – teemale, mida tänased üldhariduskoolide õppekavad vaid põgusalt puudutavad. Pooleteise tunni jooksul tutvutakse arhitektide juhendamisel ühe teemaga, arutatakse mõisteid ja küsimusi; ehitatakse, meisterdatakse, joonistatakse või joonestatakse; uuritakse, kuidas valminud töö teemaga suhestub, milliseid lahendusi pakub või milliseid küsimusi tekitab. Nooremad leiavad küsimusi, vastuseid ja uusi teadmisi käelise tegevuse käigus, vanemad kuulavad loenguid ning saavad praktiliste ülesannete näol tõsisemaid kogemusi ruumiga tegelevate erialade igapäevast. Töötubades ei õpita arhitektiks, vaid ruumilise maailma eri- ja seaduspärasid märkama ning mõistma.

Tunnid toimuvad neljas vanuserühmas: 9–10-aastased (juhendaja: Kadri Klementi), 11–13-aastased (juhendaja: Katrin Koov), 14–16-aastased (juhendaja: Helis Heiter) ning 16–19-aastased (juhendaja: Kaire Nõmm).

2013/2014. aasta õppetöö algab Arhitektuuri Huvikoolis 2. oktoobril 2013.

Rohkem infot töötubade kohta ning registreerumine siin.