Möödunud nädalal valis arhitektuuriajakirja MAJA nõukoda viie kandidaadi seast ajakirja uueks peatoimetajaks järgmiseks neljaks aastaks arhitekt Katrin Koovi. Ajakirja senine peatoimetaja Triin Ojari alustab alates jaanuarist tööd Eesti Arhitektuurimuuseumi direktorina.

Katrin Koov

Katrin Koov

Katrin Koovi puhul hinnati nii tema head valdkonna tundmist kui ka oskust teha meeskonnatööd. Katrin Koovi nägemuses peaks MAJA jätkama senist suunda nii uute objektide tutvustamisel kui üldisemate erialateoreetiliste küsimuste kajastamisel, senisest enam tahab ta pöörata tähelepanu arhitektuuri sidumisele ühiskonna erinevate valdkondadega, andes sõna ka arhitektuuriringkonnast väljaspool seisvatele autoritele. Põhiosas professionaalidele suunatud ajakirjas võiks enam avaldada ka graafilist materjali ja tööprotsessi kajastusi.

Katrin Koov on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia arhitektina 1997. aastal ning on Eesti ühe edukama ja omanäolisema arhitektuuribüroo KAVAKAVA üks asutajaid. Ta on pälvinud esikohti arvukatel arhitektuurivõistlustel ning tema töid on auhinnatud riiklike kultuuripreemiatega, sh sai ta ühe autorina 2013. aasta riikliku kultuuripreemia Narva kolledži arhitektuurse lahenduse eest. Lisaks arhitektitööle on Katrin Koov Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonna õppejõud, vedades alates 2008. aastast kooli maastikuarhitektuuri magistriprogrammi. Huvist maastikuarhitektuuri vastu on ta nii korraldanud kui osalenud mitmetes maastiku- ja linnakeskkonna teemalistes töötubades ja projektides. Ta on koostanud koos Siiri Vallneriga külalistoimetajatena 2006. aastal ka ajakirja MAJA maastiku erinumbri.

MAJA on alates 1994. aastast neli korda aastas ilmuv erialaajakiri. Ajakirja kirjastab Kirjastus MAJA OÜ ning selle väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapital.