Täna, 5. septembril kella viiest õhtul kella kolmeni öösel loetakse Draama avaõhtul Aparaaditehases Tartu Erinevate Tubade Klubis ette Jim Ashilevi värsket raamatut „Armastuskirju teatrile”.

Jim Ashilevi. Foto: Libros Ins△nos

Jim Ashilevi. Foto: Libros Ins△nos

Kirjades väljendab näitlejast, lavastajast, dramaturgist ja kirjanikust autor seda, kui õudne ja kahjulik võib teater olla, ning seda, kuidas tal kõigele vaatamata teatrist pääsu pole. Suurem osa sellest raamatust on kirjutatud Vanemuise külalistemaja WCs, märgib Ashilevi oma meililistis Libros Ins△nos.

Raamatut loevad ette Jim Ashilevi, Ott Kartau, Ragne Veensalu, Kristo Viiding ja Nele Sooväli, eeldatavasti kulub ettevõtmisele 10 tundi ning enne ei lõpetata, kui raamat läbi ja öö sõnadest must.

Teater on saast.
Teater on armastus.
Teater on ajaraisk.
Teater päästab elusid.
Olles pühendanud enam kui pool oma elust näitlemisele, lavastamisele ja näidendite kirjutamisele, jõudsin küsimuseni, mis mõte sel kõigel üldse on. Jäin vastuse võlgu.
Tulemuseks on raamatutäis isiklikke, torkivaid ja sapiseid kirju, sest kuidas teisiti neid armastuskirju kirjutatakse? Huulepulgajälgedega ja lõhnastatud paberil? Unustage ära.

Üritus Facebookis.