14. rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival Augusti TantsuFestival 2013 leiab aset 21.-31. augustil Tallinnas.

Erik Alalooga ja Andreas W „Materjali vastupanu”. Augusti TantsuFestivalil 30. augustil. Foto: Gerli Raadik

Erik Alalooga ja Andreas W „Materjali vastupanu”. Augusti TantsuFestivalil 30. augustil. Foto: Gerli Raadik

Augusti TantsuFestival on üks pikemate traditsioonidega etenduskunstide festivale regioonis. Kuigi festivali pealkirjas troonib sõna „tants”, puuduvad selle korraldajate jaoks etenduskunstis eelistatud vormid, stiilid ja liigid: olulisem on, et loodu kõnetab vaatajat. Nii toimuvad selgi aastal tantsu- ja teatrietendused, performance’id, filmilinastused ning muudki.

Augusti TantsuFestivalil pole piiritletud teemat, ta vaatab siira huvi ja uudishimuga enda ümber ja kutsub esinema kunstnikke, kellele ümbritsev huvi pakub. Need kunstnikud räägivad ühiskonnast, poliitikast, demokraatiast, kunstist, tööst, identiteedist, inimese ja ühiskonna valikutest — niisiis sellest, millest moodustub tähendus sõnapaarile „tänapäevane elu”. Enim mõeldi festivalikava kokku pannes aga sellele, kui tähtis on üksikinimese otsus.

Käesoleva aasta ligikaudu 20 üritust toimuvad Kanuti Gildi SAALis, KUMU auditooriumis, teatris NO99, kinos Sõprus, Okasroosikese lossis, Draakoni galeriis ja Katusekinos. Külalisi on Belgiast, USA-st, Saksamaalt, Bulgaariast, Sloveeniast, Horvaatiast ja mujalt. 14. Augusti TantsuFestivali esimene nädalavahetus kuulub täielikult Valloonia tantsukunstnikele, kes tihtipeale on poliitilistel põhjustel jäänud oma Flaami kolleegide varju.

Vaata festivali kava ning lisainfot siit.