Eesti Kontserdi uus kontserdisari jätkab meie armastatud heliloojate portreteerimist, keskendudes sedakorda vanameistri 60. juubeli puhul Sven Grünbergi loomingule.

Sven Grünberg. Foto: Andres Keil

Sven Grünberg. Foto: Andres Keil

Kavas on uudisteosed, läbilõige loomingust (uued seaded esiettekandes) ning filmimuusika. Kuulajate ette astuvad Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Mikk Üleoja, keelpillikvartett Prezioso, Vambola Krigul, Liis Viira, Mihkel Mälgand, Taavi Kerikmäe, Tammo Sumera, Riivo Kallasmaa, Arno Kalbus, Krista Citra Joonas, Ott Lepland ja Sven Grünberg.

Sven Grünberg sai laiemale üldsusele tuntuks oma ansambliga Mess. See proge-rokk grupp oli omas žanris teerajajaks kogu endises Nõukogude Liidus ja just selle koosseisuga toimus 1975. aastal Grünbergi esimene autorikontsert. Ta oli elektroonilise muusika esmaloojaks Eestis ja üheks esimeseks toonases Nõukogude Liidus, kus kogus laialdast tunnustust muusikaga filmile „Hukkunud Alpinisti hotell”. Sel perioodil valmis tal Nõukogude Liidu esimene elektronmuusika autoriplaat „Hingus” (1981), kus elektrooniliste helidega põimuvad naturaalhelid löökpillidelt, harfilt ja akustiliselt orelilt.

Üritused toimuvad 24. novembril Pärnu kontserdimajas, 26. novembril Estonia kontserdisaalis ning 27. novembril Vanemuise kontserdimajas.

Lisainfot leiad siit.