Tänasest, 12. maist on Okupatsioonide muuseumis võimalik tutvuda Tomas Alexanderssoni kokku pandud kollektsiooniga postkaartidest, fotodest ja reisifirmade brošüüridest, mis annab ülevaate Tallinnast nii, nagu linna tutvustati turistidele aastatel 1950–1991.

Foto Viru hotelli teise korruse kokteilibaarist turismibrošüüril. Foto: The Tallinn Collector

Foto Viru hotelli teise korruse kokteilibaarist turismibrošüüril. Foto: The Tallinn Collector

„The Tallinn Collector” on järg 2014. aasta suvel toimunud samanimelisele näitusele Tallinna Okupatsioonide muuseumis. Näitusel on väljas postkaardid, turismiagentuuride reklaammaterjalid ja fotod, mis tutvustavad vaatajale möödunud riigikorra aegset pealinna. Külastaja võib näitusest välja lugeda kas ajaloolise pildi Tallinnast või nõukogude propaganda väljenduse. Materjalid on aegruumist sõltumatult üleval ja virtuaalses kollektsioonis aadressil thetallinncollector.com.

Lavafotod legendaarsetest meelelahutajatest, paraadid, armsad 1960ndate trollibussid, rannafotod, kirikud ja puumajad, möödunud sajandi futuimed nagu lennujaam ja Mustamäe linnaosa – „The Tallinn Collector” annab korraliku nostalgialaksu neile, kes on seda ajastut ise kogenud, ja tutvustab Nõukogude Liidu ühe kõige esinduslikuma riigi pealinna kulla- ja karrasäras neile, kes sündisid impeeriumi varingus.

Näituse kuraator Tomas Alexandersson on kaheksa aastat Tallinnas elanud ja linna kohta turismimaterjale kogunud ning nüüd kirjutab Stockholmis bakalaureusetööd turismiuuringutes.

„The Tallinn Collector” jääb Tallinna Okupatsioonide muuseumis (Toompea 8) avatuks 31. augustini.