12.-19.august toimub Lätis Liepajas esmakordselt Baltikumi elektroonilise muusika kogunemine Baltic Trail, kus elavad nädal aega koos ja loovad ühiselt muusikat 18 osalejat kolmest Balti riigist. Nädalaajase ühise töö-ja loominguprotsessi tulemina ilmub loomingut koondav kogumikplaat The Baltic Scene kaubamärgi alt ning toimuvad esinemised Leedus Surfcamp festivalil 17.augustil ning Riias Kanepes Kulturs Centris 19.augustil.

Tommy Cash. Foto: Kertin Vasser

Tommy Cash. Foto: Kertin Vasser

Kogunemise initsiaator on Lätist pärit biit-ja bassimuusika plaadifirma Dirty Deal Audio juht Kristaps Pukits, korraldusmeeskonda kuuluvad Leedu urban– ja elektroonilise muusika plaadifirma juht Vaiper Vitalijus Despotin, Eesti produtsent ning muusik Sander Mölder ja Baltikumi muusika turundus- ja ekspordiplatvormi autor Natalie Mets.

Natalie Mets: „Paraku teatakse tihti vaid oma koduriigis tegutsevatest artistidest ning Baltikumi üldine kirev muusikaväli on saladus kohalikulgi tasandil. See kogunemine on suurepärane viis, kuidas ühendada Baltikumi elektroonilise skene eesrindlikumad artistid ning tutvustada Balti riikide muusikat kohalikul tasandil, soodustada loominguprotsessi ning innustada tulevasi koostöid.”

Osalejad: Eesti: Kask, Sander Mölder, Tommy Cash, Lauri Lüdimois, Luka, Firejose. Läti: Tenda, Uppfade, Edgars Zilde, Niklavz, TVMaskava, Ashnikko. Leedu: Fingalick, ba., Wasted Gaze, Cherry on Top, Justicious, Munpauzn.

Baltic Trail Facebookis.
Külasta ka The Baltic Scene’i ja Dirty Deal Audio veebilehti.