12.–15. veebruarini leiab Tallinnas teistkordselt aset rahvusvaheline black metal’i festival Howls of Winter, mis toob klubi Tapper lavale kokku 14 bändi kuuest erinevast riigist.

Inquisition. Pressifoto

Inquisition. Pressifoto

Ürituse peakorraldaja Ingmar Aasoja toob suuremate maiuspaladena välja neli esinejat. Neist esimene ja tuntuim on Inquisition, juba 1988. aastast tegev Kolumbia juurtega USA black metal’i bänd, kes torkab lisaks jõulisele muusikale silma ka äärmiselt tõsise pühendumusega satanismile ning okultismile.

Soomest pärit Totalselfhatred kuulub depressiivse black metal’i tugevamate tegijate hulka ning toob Tapperi lavale kaasa negatiivse laenguga atmosfääri. Bändi 2011. aasta kauamängivat „Apocalypse in Your Heart” on kriitikud nimetatud selle žanri aeglase ja emotsionaalse alamstiili etaloniks.

Festivali nimekaim kodumaine esineja on kahtlemata Tharapita, kes astub seekord üles väga erilise kavaga. Esitlusele tuleb täies pikkuses üks Eesti metal’i baasalbumeid „Raev” (1998).

Legendaarset ja omanäolist tšehhi black metal’i ringkonda esindab 1996. aastast aktiivne Inferno, kelle loomingut võib kirjeldada sõnadega „esoteeriline, kaootiline ja antihumanistlik”.

Lisaks astuvad Howls of Winteril üles Kausalgia (FIN), Sawhill Sacrifice (FIN), Lathespell (FIN), Nyksta (LT), Inquisitor (LT), Antagonist Zero (FIN), Vaanad Varjud (EST), Langenu (EST), Mortferus (EST) ja Volutmna (ITA).

Festivali kodulehele