Neljapäeval, 28. märtsil esietendub Kanuti Gildi SAALis Cabaret Rhizome’i „Mutantants ehk Tuhat tantsu, mida tantsida enne kui sured”. Lavastus seob tuhande erineva tantsu elemendid kokku üheks pikaks katkematuks seadeks.

Tegu on tantsuantropoloogilise uuringuga – seades erinevate tantsude elemente kronoloogilistesse ja pärimuslikesse hierarhiatesse, võime me näha erinevate polkaversioonide arengut ja teekonda Kesk-Euroopa seltskonnatantsust chicago polkani või täheldada eriskummalisi sarnasusi kaasaegse klubimuusika taktis õõtsuvate rahvamasside ja end transini tantsivate pärismaalaste vahel. See on tantsude teekond lõkete ja rituaalide juurest uhketesse ballisaalidesse ning sealt edasi mudastele muusikafestivalide platsidele, kus sajad tuhanded inimesed samal ajal ja samas rütmis end samade põhimõtete ja stiimulite toel tühjaks tantsivad. „Mutantants” on tantsude mutant, koreograafiline risoom, liikumispleksus ja kineetilise eneseväljenduse entsüklopeedia.

Cabaret Rhizome’i asutasid 2009. aasta suvel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias õppinud näitlejad ja koreograafid Johannes Veski, Anatoli Tafitšuk, Ajjar Ausma, Joonas Parve ja Päär Pärenson. Esimestel aastatel keskendus Cabaret Rhizome’i trupp peamiselt sõnatutele lavastustele, inspiratsiooniks dadaism, sürrealism ja absurd segatuna lapsemeelsuse ja naiivsusega. Vaikusest sai algselt Rhizome’i loomingu selgeim tunnusjoon. Tänase seisuga endale esteetilisi piiranguid ega nõudeid ei seata – lähtutakse oma vahetutest huvidest ning otsingud puudutavad kõike, mis lubab sotsiaalset või spirituaalset edasiliikumist.

Esietendus ja etendused 28. ja 30. märtsil ning 1. ja 2. aprillil kell 19:30 Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn) ja 26. aprillil kell 19:00 Tartu Uues Teatris (Lai 37, Tartu). Etendusele 1. aprillil järgneb vestlus kunstnikega.

Idee autorid: Johannes Veski, Päär Pärenson

Lavastus, muusika: Johannes Veski

Koreograafia: Päär Pärenson

Tantsijad: Anatoli Tafitšuk, Joonas Parve, Päär Pärenson, Johannes Veski

Videokunstnik: Emer Värk

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, Cabaret Rhizome

Lisainfo: www.saal.ee, www.cabaretrhizome.ee