Benji B ehk Benjamin Benstead on briti DJ ja BBC Radio 1 saatejuht, kelle mängitav muusika hõlmab teiste seas nii hiphoppi, teknot, souli, dubstep’i, house’i kui garage’i. Enda sõnul võisid tema muusikaarmastusele ja DJ-karjäärile anda lükke momendid, mil ta esimest korda Public Enemyt kuulis, seitsmeaastasena Notting Hilli karnevalil käis või lapsena fanaatiliselt raadiot kuulas ‒ muusikaskeenel käe pulsil hoidmine on tal olnud veres nii kaua, kui ta mäletab. Lisaks sellele, et Benji oma terava kõrvaga valitud artistid raadiokuulajateni toob, veab ta Londonis juba kuus aastat väldanud peosarja Deviation. Mees on valgustanud oma DJ-settidega pea kõiki maailma mandreid ning 12. aprillil jõuab ta taaskord Eestisse, et hõivata plaadimängijad klubis HETK.

Benji B. Foto: Lauren Michelle Pires

Benji B. Foto: Lauren Michelle Pires

DJ-debüüt: Kolledžipidu Londoni kontserdipaigas ja ööklubis Dome Tufnell Parkis, mis toimus ajal, kui mul endal veel kodus kiirust reguleerida võimaldavaid vinüülimängijaid polnudki. See kogemus oli nagu Ameerika mäed. Ainus, millest ma hoolisin, oli DJ Zinci plaatide mängimine.

Muusikas oluline: Ausus.

Muusikas ebaoluline: Hype.

Mida mängin: Muusikat, millel on gruuvi.

Mida ei mängi: Muusikat, millel ei ole gruuvi.

Eredamad mängumälestused: Deviation Londoni klubis Gramaphone.

Tehnilist: Miksimine on väga oluline, kuid muusikavalik ja -maitse on prioriteetsed.

Nõuanne: Mängi nii, nagu sulle endale kõige õigem tundub. Ära tee kompromisse!

Viis klassikut:

Pépé Bradock „Deep Burnt” Kenlou „Moonshine” J Majik „Your Sound” Man Parrish „Hip Hop, Be Bop (Don’t Stop)” Pal Joey „Hot Music”

Viis hetkekummitajat:

Omar S & Ob Ignitt „Wayne County Hill Cop’s” Hudson Mohawke „Chimes” Kelela „Enemy” Seven Davis Jr „P.A.R.T.Y.” Jay Daniel „Untitled”

Lõppsõna: Muusika on universumi tervistav jõud. Ja seks ka.

12. aprilli HETKe üritus Facebookis.