Detsembrikuus saab Mutant Discol taas täis üks aastaring ümber planeedi nimega Eesti Ööd. Õigemini on neid aastaringe kogunenud nüüdseks juba 19. Selleks puhuks korraldavad mutandid 16. detsembril Von Krahlis korraliku sünnipäevaballi, kuhu saabub peaesinejana DJ-setti tegema Felix B dünaamilisest duost Basement Jaxx, mis 90ndatel house-muusika pea peale keeras. Felix tegutseb bändis rohkem meloodiatega ja loojutustaja rollis, on saanud muu seas inspiratsiooni ka isiklikust ufokogemusest ning öelnud, et Basement Jaxxi võib kirjeldada ükskõik millise omadussõnaga, sest me kõik olemegi iga omadussõna päikese all.

Felix B. Foto: Andrew Whitton

Felix B. Foto: Andrew Whitton

Debüüt: Mu vanima õe 18. sünnipäeval, kui ma olin umbes 13-aastane. Mulle tundus, et inimesed tahavad ehk tantsida ja muusikat kuulata, nii et mängisin mida iganes leida suutsin. Eurythmicsit, Status Quod, The Shadowsit.

Millist muusikat mängin: Positiivset, rütmikat, midagi vaimule.

DJ-seti puhul kõige tähtsam: Energia, mitmekesisus, teekond, piirideülene kogemus.

Meeldejäävaim DJ-sett: Neid on nii palju ja lisaks need, mis mulle ei meenu. Nautisin üsna Holy Shipi! (kruiisilaeval toimuv elektroonilise muusika festival – toim.), kus mängisin tormisel merel ja paksus udus lugu „Angel is Coming”.

Lugu, mida mängiksin parima sõbra pulmas: Naljakas, aga paljudele tundub meeldivat Elvise „Suspicious Minds”, mis näib väga kohatu. Üldiselt mängiksin John Paul Youngi „Love is in the Airi”.

Guilty pleasure: Ma ei usu sellisesse asja – see on jama. Kui sulle miski meeldib, siis las nii ollagi, mis iganes see ka ei oleks. Ära tunne häbi ega muretse inimeste hinnangute pärast.

Viimase aja lemmik-DJ: Luciano

Viis klassikut:
Henri Rich „Be You”
Phuture „Inside Out”
Butch Quick & James Howard „Lift Up”
Basement Jaxx „Angel is Coming”
Frankie Knuckles „The Whistle Song”

Viis hetkekummitajat:
Basement Jaxx „Jump N Shout (Erik Hagleton Remix)”
Celestial Being „Kenge Groove”
Mighty Dub Katz „Let the Drums Speak (Butch Quick Mix)”
Tundmatu esitaja „Fair Lady (Felix Jaxx Bootleg)”
John Dimas „Get It (GummiHz Mix)”

Üritus Facebookis.