Intenso alias’e taha peituv Johanna Tenso sattus plaate mängima alles eelmise aasta lõpul, kuid nüüdseks pole pea ühtegi siinsele publikule armsaks saanud kohta, kus ta sel suvel nõela vinüülile poleks vajutanud – Punase Maja suvistest pinksi-baila’dest Lekkeris toimuva dragstravaganza peosarja BÄMini välja. Protest FMi eetris oskusi lihvinud Intenso oma selektsioonile piire ei sea, aga soe tunne ja soojad rütmid südame all tema setilt ei pääse.

Intenso. Foto: Aleksander Kelpman

Intenso. Foto: Aleksander Kelpman

Debüüt: Umbes aasta tagasi SnakeHouse’is ühel sünnipäeval. Ma polnud kunagi pulti katsunud, nii et päris piinlik oleks ilmselt praegu seda setti kuulata. Kasutasin vist isegi crossfader’it. Millegipärast kutsuti sealt ikkagi järgmisele peole mängima, sealt omakorda järgmisele ja nii ta läks.

Muusikas oluline: Hingestatus, vahetu emotsiooni edasiandmine.

Muusikas ebaoluline: Kõik peale muusika. Selle all mõtlen populaarsust, hype’i, seksapiili, imagot jne.

Mida mängin: Ei ole kuidagi suutnud ega tegelikult ka väga tahtnud ennast žanritega piirata. Diskot, house’i, souli, räppi, jazz-funk’i jne. Kerge friigilik touch, näiteks ebakonventsionaalne vokaal või rütmikiiks, on tihti see, mis mind tiksuma paneb. Isiklik fetiš on plaksutamine ja puhkpillid.

Eredaimad mängumälestused: Protesti viimane pidu. Mängisin juba päevasel ajal, kuskil kahest viieni terrassil koos enda Protest FMi õe Brigitiga. Õu juba sumises mõnusalt, sõber Tigran grillis šašlõkki, päike paistis, helisüsteemiks oli I-FI Soundsystemi kolossaalne ehitis, mille peale oli monteeritud kaks mullimasinat. Ilusad inimesed all around. Hommikul mängisid Jäcki ja Monopoli kutid, super oli. Õhus oli tunda hästi palju armastust ja sellist kibemagusat hõllandust. See pidu ei lähe kunagi meelest.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Smokey Robinson „Cruisin’”

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Mõnel New Yorgi, Londoni või Berliini katusepeol äkki. Kunagi Boiler Roomi sett teha oleks ka mega. Go big or go home.

Guilty pleasure: No guilt, just pleasure!

Alt üles vaatan…: Moodymannile näiteks.

Viis klassikut:
Gloria Ann Taylor „Love is a Hurtin’ Thing”
Pink Floyd „The Great Gig in the Sky”
Fatboy Slim „Song for Shelter”
Rabo De Saia „Ripa Na Xulipa”
Sound Stream „Makin’ Love”

Viis hetkekummitajat:
Ross From Friends „Gettin’ It Done”
Faze Action „Moving Cities”
The Black Madonna „A Jealous Heart Never Rests”
Luurel Varas feat. Endamisi Salamisi „Yuiji”
Florian Wahl „Style Style Style”

Tehnilist: Tükk aega kartsin kõrva järgi miksimist ja kasutasin mälupulka, aga samal ajal kogusin vinüüle. Nüüd olen julguse kokku võtnud ja hakanud vinüüle mängima. Esiteks mängulõbu, teiseks helikvaliteedi pärast. Lisaks tekib teosega mingi erilisem suhe, kui ta sul füüsilisel kujul riiulis olemas on, kui sa ta välja oled valinud ja otsustanud, et ta on su raha väärt.

Lõppsõna: Toetage ikka kohalikke UG-klubisid, siis on lootust, et on ka tulevikus kohti, kus Soichi Terada ja Ben UFO tasemel artiste kuulamas käia!