Dokumentaalfilm kogub inimeste mälestusi seebiseriaalist „Metsik roos”

Mehhiko seebiseriaali „Metsik roos” erakordsest fenomenist Eestis on valmimas täispikk dokumentaalfilm, mille tegijad kutsuvad jagama seiku sarja vaatamisest.


Mehhiko seebiseriaali „Metsik roos” erakordsest fenomenist Eestis on valmimas täispikk dokumentaalfilm, mille tegijad kutsuvad jagama seiku sarja vaatamisest.

„Metsiku roosi” peakangelanna Rosa, keda kehastas Verónica Castro

1993. aastal jõudis ETV eetrisse Mehhiko seebiseriaal „Metsik roos”, mis hoiab tänase päevani Eesti teleajaloo vaatajarekordit – tipphetkel elas Rosa seiklustele kaasa pea 600 000 inimest. „Metsik roos” jutustab loo Rosast, kes hoolimata oma vaesest päritolust abiellub jõuka kõrgklassi noormehe Ricardoga.

Sädelevad kleidid ja uhked õhtusöögid tunduvad alguses kui unistuste täitumine. Üsna kiiresti selgub aga Ricardo ja tema perekonna inetu pool ning õnneliku lõpuni viib pikk ja käänuline teekond. Seriaali peaosas astus üles armastatud näitlejanna Verónica Castro ning eesti keeles vahendas seda lugu telelegend Toomas Lasmanni hääl.

„Metsiku roosi” erakordsest fenomenist Eestis on valmimas täispikk dokumentaalfilm, mis vaatab tagasi seriaali meeletule populaarsusele 90ndate aastate üleminekuperioodil, mõtestades selle tagamaid ja mõjusid noorele riigile ning ühiskonnale. Arvestades seriaali rekordilist vaatajaskonda, peitub oluline osa sellest loost just rahva mälestustes, mida hakatakse nüüd filmi tarvis koguma.

Filmitegijad kutsuvad inimesi jagama huvitavaid seiku „Metsiku roosi” vaatamisest koos pere, sõprade või töökaaslastega. Ehk mängisite Rosa stseene koos sõpradega lasteaias ja vanemad võtsid selle lindile? Kas meenub, kuidas kogu töökollektiiv otsustas korraga minna eriti pikale kohvipausile, et teleka ümber ühiselt seebikat vaadata? Võib-olla inspireerisid Ricardo emotsionaalsed tundeavaldused ka oma mehelt ilusaid sõnu ja romantikat nõudma? Või sai sinu laps seriaali tegelase järgi oma nime?

Oodatud on kõik seriaaliga seonduvad mälestused ja lood, foto- ning videomaterjal. Täiendavalt otsime ka isiklikest kogudest salvestusi seriaalist eestikeelse dublaažiga (näiteks VHS kassetil), sest ERRi arhiivides ei ole see säilinud. Juhend lugude jagamiseks on kättesaadav veebilehel www.metsikroos.ee ja sotsiaalmeedias @metsikuroosilugu.

Filmi produtsent on Liis Nimik, lavastajad Kristen Aigro ja Miguel Llanso.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Müürilehe kultuurikalender mais – rohkelt kirjandust, aga mitte ainult
Stina Leegi teos. Foto: Carol Soovik
Stina Leegi teos.
6 min

Müürilehe kultuurikalender mais – rohkelt kirjandust, aga mitte ainult

Mai on kodumaal teadagi (lähi)ajalooliselt kujunenud kirjanduskuuks, kuid Prima Vista ja HeadRead festivalide vahelistele nädalatele paigutub muidugi palju muudki – tänava-, tehnoloogilist jm kunsti, stand-up’i, teatrit, öiseid muuseume, pidustusi ja hõivamisi.
Tundekasvatus Metsikus Idas
8 min

Tundekasvatus Metsikus Idas

Vaestel üheksakümnendatel imporditi siia halli ja reserveeritud Ida-Euroopasse just „mehhiko seebikatega” suuri tundeid ja žeste, aga muidugi ka päästvate printside ja sülle sadanud päranduste lootust. Kuhu on see toonud meid aga nüüdseks?
Colombia koomiksifännist hinnatud Eesti filmitegijaks
11 min

Colombia koomiksifännist hinnatud Eesti filmitegijaks

Colombialasest režissöör Carlos Eduardo Lesmes Lopez on elanud Eestis nüüdseks üheksa aastat ning töötanud siin kümnete filmide ja reklaamide juures. Veebruaris esilinastub tema esimene täispikk dokumentaalfilm „Üht kaotust igavesti kandsin”.
Müürileht