Tuntud arhitektuuri- ja disainiajaloolane dr. Neil Bingham peab 20. veebruaril kell 18.00 Eesti Arhitektuurimuuseumi suures saalis loengu „Fantaasia 20. sajandi arhitektuurijoonistuses”. Loeng leiab aset galeriil eksponeeritud näituse „Arhitekt pliiatsi ja pintsliga” raames.

Neil Binghami „100 Years of Architectural Drawing: 1900-2000” Foto: Paul Armbruster

Neil Binghami „100 Years of Architectural Drawing: 1900-2000” Foto: Paul Armbruster

Dr. Neil Bingham on rahvusvaheliselt tuntud arhitektuuri- ja disainiajaloolane ning kuraator, kelle üks põhilisi uurimisteemasid on olnud arhitektuurijoonistuste ajalugu. Peaaegu 20 aastat töötanud Londonis Briti Arhitektide Kuninglikus Instituudis (RIBA) arhitektuuri-joonistuste kollektsiooni kuraatorina, on ta hetkel Kuninglikus Kunstiakadeemias arhitektuuri konsultant-kuraator.

Dr. Binghami arvukatest publikatsioonidest tasub esile tõsta raamatuid „Masterworks: Architecture at the Royal Academy of Arts” (Royal Academy of Arts, London, 2011) ja „100 Years of Architectural Drawing: 1900-2000” (Laurence King, 2013) – 20. sajandi arhitektuurijoonistuste paremikku koondavat albumi, kus maailmakuulsuste kõrval on esindatud ka Eesti arhitektuuri korüfeede Toomas Reinu ja Leonhard Lapini tööd.

Loeng toimub inglise keeles.

Eesti Arhitektuurimuuseumi väljapanekutega tutvu siin.