Alates oktoobrist viib loovkirjutamiskool Drakadeemia esmakordselt Tartus läbi 9-kuulise näidendite kirjutamise kursuse, mida juhendavad kaks näitekirjanikku: Mihkel Seeder ja Marite H. Butkaite. Varasematel aastatel on kursuse läbinud kirjutajad nagu Birk Rohelend, Piret Jaaks, Kaur Riismaa, Kadri Noormets, Liis Aedmaa, Jan Rahman, Tiina Laanem jt.

Drakadeemia baaskursuse 5. lend. Foto: Drakadeemia

Drakadeemia baaskursuse 5. lend. Foto: Drakadeemia

Baaskursus, mis hakkab toimuma kord kuus (laupäevast pühapäevani), viib osalejad aasta jooksul läbi kõikidest kirjutamise põhietappidest, tutvustab erinevaid kirjutamissuundi ja põhimõtteid ning tagab hea keskkonna oma loominguga töötamiseks. Oktoobris algav kursus jaguneb kolme moodulisse: klassikaline näidend, alternatiivdraama ja täispika näidendi kirjutamine. Aastast kursust saab läbida ka osade kaupa.

Drakadeemia loovjuhi Mihkel Seederi sõnul on oodatud nii asjahuvilised kui pühendunumad tegijad, sest väljakutseid jagub kõigile. „Drakadeemia on kuue aastaga saanud koostöös teatrite, kirjanike ja teatriuurijatega näitekirjanike koolitamises põhjaliku kogemuse ja usun, et aeg on küps, et Lõuna-Eesti nõlvadelt hakkaks võrsuma kõige värskemat ja haaravamat näitekirjandust,” lausus Seeder.

Kursusele kandideerimiseks tuleb täita ankeet ja teha lühike kirjutamisharjutus hiljemalt 15. septembriks. Kursusest pikemalt ja põhjalikumalt saab lugeda Drakadeemia kodulehel.