21.–26. maini toimub Peterburis Eesti filminädal, kus kohalikule kinopublikule näidatakse uuemaid eesti mängufilme.

Kaader Jaan Toomiku filmist „Maastik mitme kuuga”

Kaader Jaan Toomiku filmist „Maastik mitme kuuga”

Eesti kultuuriesindaja Venemaal Dimitri Mironovi sõnul loodavad korraldajad, et sellest üritusest kujuneb välja pikem traditsioon. „Filminädala eesmärgiks laiemalt on tuua vene vaatajateni uuemad Eesti filmid ja tutvustada Eestit kui riiki, kus sünnib kvaliteetne filmikunst. Nii Eesti-poolsed kui kohalikud korraldajad loodavad, et kõik üritused, k.a. PÖFFi päev Peterburis, toovad filmistuudio LenDoc saali rohkelt vaatajaid,” kommenteeris Mironov.

Filminädalal tulevad näitamisele Jaan Toomiku „Maastik mitme kuuga”, Andres ja Katrin Maimiku „Kirsitubakas”, Ilmar Raagi „Kertu”, Martti Helde „Risttuules” ja René Vilbre „Väikelinna detektiivid ja Valge Daami saladus”. Filminädala pidulikul avaüritusel kutsutud külalistele linastub Elmo Nüganeni film „1944”.

Filminädala raames toimub laupäeval, 23. mail PÖFFi päev, kus tutvustatakse Pimedate Ööde Filmifestivali ning esitletakse anima- ja lühifilmide programmi.

Georg Otsa 95. sünniaastapäeva tähistamiseks näidatakse Peeter Simmi filmi „Georg”.

Filminädala külalisteks on režissöörid Katrin Maimik ja Jaan Toomik, näitlejad Ursula Ratasepp (Oja) ja Laura Peterson, Allfilmi produtsendid Ivo Felt ja Pille Rünk ning PÖFFi meeskond eesotsas Tiina Lokiga.

Filminädala korraldamiseks saadi toetust Kultuuriministeeriumi programmist „Eesti kultuur maailmas”.

Filminädala brošüür vene keeles.