Eesti Teatri Agentuur ootab võistlusele uusi algupäraseid teatritekste nii alustavatelt kui ka juba kogenud näitekirjanikelt, dramaturgidelt, kirjanikelt, teatripraktikutelt ja -huvilistelt. Võistlustööd ei tohi olla avaldatud ega lavastatud enne 2013. aasta novembrit. Pikkuse, žanri- ega teemapiiranguid uutele näidenditele ei esitata. Võistluse preemiafond on 6500 eurot.

Eesti Teatri Agentuur (enne 2008. aastat Eesti Näitemänguagentuur) on võistlusi korraldanud alates 1995. aastast. Nende hulgas nii lastele- ja noortele suunatuid kui ka koostöös naaberriikidega läbiviiduid. Mullusel mononäidendite võistlusel, mille korraldas Eesti Teatri Agentuur koostöös rahvusvahelise teatrifestivaliga Monomaffia, sai peapreemia kirjaniku ja poeedina tuntud Tõnu Õnnepalu kirinäidend „Vennas“.

Kaheksateistkümne aasta ja kokku neljateistkümne võistluse jooksul on lavale, teleekraanile ja raadioeetrisse jõudnud üle kolmekümne võistlusteksti. 2011. aasta näidendivõistluse võidutöö „Näha roosat elevanti“, mille autoriks on Piret Jaaks, esietendub PolygonTeatris 2. veeburaril 2013. Paljud võidutöödest on lavastamisel juba mitmendat korda ning mitmed neist on tuntust kogunud ka väljaspool Eestit. Varasemate võitjate seas on olnud praeguseks juba tuntud kirjutajad Jaan Tätte, Mihkel Ulman, Urmas Lennuk, Urmas Vadi, Jaan Undusk, Loone Ots, Martin Algus jt.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 15. juuli 2013 ning need tuleb saata järgmisel aadressil:
Eesti Teatri Agentuur
Narva mnt 1, pk 439
10504 Tallinn

Võistlusel osalemise tingimused:
* Võistlusele on oodatud algupärased näidendid; pikkuse, žanri- ja teemapiiranguid ei ole.
* Võistlustööd palutakse esitada viies eksemplaris masina- või arvutikirjas ning soovitatavalt ka ühel elektroonilisel infokandjal.
* Autori nime asemel palutakse kasutada märksõna ning lisada võistlusnäidendile suletud ümbrik autori nime ja kontaktandmetega.
* Võistlustööd ei tohi olla avaldatud ega lavastatud enne 2013. aasta 1. novembrit.
* Võistlustöid ei tagastata.

Võistlustöid hindab seitsmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad näitlejad, lavastajad ja teatriteadlikud kirjutajad. Näidendivõistluse võitjad kuulutatakse välja septembris Tartus festivalil DRAAMA.