6. märtsil toimub Tallinnas Erinevate Tubade Klubis (ETK) Eesti muusikaturu fookuspäev. Neljandat korda aset leidval valdkonna aastakogunemisel on luubi all suurkontsertide ja ööelu mehhanismid, ürituste rohestrateegiad ning kodumaise muusikameedia seis.

Muusikaturu fookuspäev 2023. Foto: Aron Urb

Fookuspäeva avapaneel „Olukord on …, aga see on meie tuleviku väetis” annab Lennart Meri tsiteerides kõnejärje Tallinna linna ja muusikasektori esindajatele. Valdkonna võimaluste, vahendite ja tõukejõudude teemalise arutelu juhatab sisse Virgo Sillamaa ettekanne UNESCO muusikalinna Tallinna muusikapoliitika ja Eesti muusikaturu andmete uuringutest. Sektori saavutuste tutvustustega jätkavad tiimid, kes juhtisid projekte NOËPi A. Le Coq Arena kontserdist The Weekndi Lauluväljaku esinemiseni.
 
Kuidas litsentsida rohkem Eesti muusikat filmi, reklaami, telesse, videomängudesse ja avalikku ruumi? Milliseid kanaleid pidi leiab artist oma publiku? Särava eeskujuna on esimene Eesti muusikafestival pälvinud rohesertifikaadi, aga mis saab roherindel edasi? Kuidas jõuab kultuuri ja sporti eraraha? Kellele kuulub AI loodu autorlus? 

Nende ja paljude muude küsimuste üle arutlevad ETK kahes saalis Live Nation Estonia juht Eva Palm, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum, Music Estonia tegevjuht Ave Sophia Maria Tölpt, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja Hillar Sein, Viljandi pärimusmuusika festivali rohepealik Kirsika Meresmaa, Paavli Kultuurivabriku asutaja Roman Demtšenko, advokaadibüroo Sorainen vandeadvokaat Olivia Kranich jpt.

Eesti muusikaturu fookuspäevale on oodatud kuulama, mõtteid vahetama ja kontakte looma muusikavaldkonna esindajad üle Eesti, sealhulgas muusikaorganisatsioonide töötajad, omavalitsuste kultuurijuhid, üritustekorraldajad, mänedžerid, meedia esindajad ja muusikud.

Eesti muusikaturu fookuspäev toimub Tallinnas ETK kahes saalis kolmapäeval, 6. märtsil kell 10–17. Fookuspäevale järgneb kell 19–23 Noblessneri Valukojas Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade (EMEA) gala, kus tunnustatakse meie muusikavaldkonna aasta silmapaistvamaid tegijaid.

Rohkem infot leiad siit