EKA Galerii ja Feministeerium kutsuvad kunstnikke osalema väligalerii näitusel teostega, mis lahkavad seksuaalset agentsust. Veebruarist kuni aprillini avatud väljapanekule valitakse 25 tööd. 

Kuidas kujutada kehalist autonoomiat? Kuidas väljendada huvi ja soovi või hoopis vastumeelsust seksuaalsele tähelepanule või tegevusele? Missugust seksuaalrevolutsiooni vajab tänapäeva ühiskond? Missuguste riskidega peaks arvestama, saates internetis teisele seksuaalsuse sisuga sõnumeid, ja kuidas riske maandada?

Kandideerida saab digitaalse pildiga, mis trükitakse Kotzebue tänava väliplagule mõõtkavas 100 × 120 cm. Samuti on oodatud teosed ka teistes tehnikates, mida saab õuetingimustes väligalerii puitplaadi külge kinnitada. Igale valituks osutunud autorile makstakse 100 eurot autoritasu. 

Kandideerida saab 1. detsembrist 2022 kuni 5. veebruarini 2023. Saada oma teose kavand pdf-formaadis aadressile eka.galerii@artun.ee.

Projekti raames korraldab Feministeerium Eesti Kunstiakadeemias 16. detsembril kell 15.30 Aet Kuusiku ja Elise Rohtmetsaga vestlusõhtu. Arutlusele tulevad seksuaalse nõusoleku küsimused ning seksuaalsuse kujutamine ajakirjanduses, kunstis ja kirjanduses. Töötuppa saad registreerida siin.