Teaduskeskuse AHHAA ees toimub 23. septembril eksperimentaalbändide konkurss, millest oodatakse osa võtma kõiki tavatutel instrumentidel musitseerivaid kooslusi. Konkurss on üks paljudest alaüritustest 22-27. septembril toimuval Teadlaste Öö Festivalil.

Foto: AHHAA

Foto: AHHAA

„Algselt oli meil lihtsalt üldine idee midagi muusikaga seonduvat korraldada,” selgitab Annika Vesselov, projekti üks vedajatest. Teadlaste Öö Festivali iga päev on pühendatud kindlale teemale ning esmaspäeval, 23. septembril on selleks muusika. „Järgmine, juba täpsem plaan, oleks olnud teadusbändide konkurss. Mõte oli selles, et esineda võiksid ansamblid, mille liikmed on kas juba teaduskraadi omandanud või õpivad parajasti. Aga kuna suur osa Tartu muusikutest tegeleb nagunii suuremal või vähemal määral õppimisega, siis oleks meie üritusest lõpuks saanud lihtsalt tudengibändide konkurss. Tahtsime midagi teistsugust teha!”

Samas lisab Annika: „Me ei eelda, et võistlejad peaksid konkursi pärast midagi täiesti uut ja enneolematut välja mõtlema – või et nad mängiksidki ainult eksperimentaalinstrumentidega. Kasutage julgesti ka oma tavapille!”
Eksperimentaalpillid võiksid pigem olla see kirss tordil, mis niigi suurepärase elamuse veelgi huvitavamaks muudab.

Et tänavuse teadusfestivali läbivaks teemaks on „Suur eksperiment”, andis see konkursi korraldusmeeskonnale mõtte eksperimendid ka muusikaga siduda. „Tahame julgustada neid muusikuid, kes kasutavad oma loomingus ka ebatraditsioonilisi pille – ja ka mitte-pille. Näiteks tööriistu!”

Eksperimentaalbänd 2013 võitjale on välja pandud IS Music Teami kinkekaart 100 euro väärtuses. Lisaks ootavad teised auhinnad kogu esikolmikut ning kõigi konkursil osalejate esinemised salvestatakse. Konkursi esikolmik kutsutakse esinema ka 27. septembril ehk Teadlaste Ööl Tartu AHHAAsse.

Konkursil osalemiseks tuleb täita registreerimisvorm. Lõplik nimekiri kuulutatakse välja septembri teisel nädalal.

Teaduskeskus AHHAA kohta kiika lähemalt siit.