Festival Saare Jazz 2013 esitleb tänavu täiesti uut ja värsket lähenemist džässile: JAZZ ATTACK! toob Kuressaarde kokku Eesti tippmuusikud ja improvisaatorid.

Eksperimentaalne muusikasündmus JAZZ ATTACK! toob 20. ja 21. juunil Kuressaarde 20 energilist ja eksperimenteerimishimulist andekat muusikut, kelle seas on džässimehi, klassikuid, folkareid ja elektroonilise muusika viljelejaid. Seltskonna valikul oli üks tingimus: väga avatud suhtumine erinevatesse muusikastiilidesse ja improvisatsiooni ning kirglik soov end läbi muusikalise energia laval täielikult välja elada.

Kahepäevase improvisatsiooniinkubaatori tulemusi saavad kõik muusikahuvilised minna kuulama-vaatama 21. juunil Kuressaare Kuursaali, kus teiste hulgas astuvad üles Sander Mölder, Laura Põldvere, Jarek Kasar, Anto Pett, Joel Remmel, Virgo Sillamaa, Argo Vals, Sandra Sillamaa ning Tommyboy.

Saare Jazz tahab läbi käesoleva ideelahenduse ja eksperimendi diskuteerida, mis on ja kuhu liigub tänane jazz-muusika. Džässi kaks kindlat komponenti on improvisatsioon ja loovus ehk võime luua reaalajas midagi uut. Palju peab olema džässis alles traditsiooni ning palju peaks olema eksperimenteerimist, on küsimus, mis esitatakse kõikidele osalejatele ja pealtvaatajatele.

Vaata ka Saare Jazzi Facebooki lehele.