Etenduskunstide platvorm eˉlektron otsustas alates 24. veebruarist oma senised tegevusplaanid külmutada, et keskenduda Ukraina pingutustele kaitsta ennast Venemaa Föderatsiooni poolt alustatud sõja eest. Planeeritud ürituste asemel toimub eˉlektronis õhtuti Solidaarsuskino.

Bohdana Korohod. Foto: Felix Cognard

Üritustesarjaga kogutakse raha Ukraina kohalike aktivistide ja mittetulundusühingute toetamiseks. Kui kohale tulla võimalik ei ole, saab kõike toimuvat jälgida ka veebibrauseris läbi eˉlektroni veebiplatvormi.

Filmiõhtute programmi koostas taskuhäälingu elektron.signal üks kuraatoritest, teoreetik ja fotograaf Bohdana Korohod

Neljapäev 03.03 kell 21.00 linastub „Ukraїner”, visuaalne jutustus Euroopa vähimtuntud riigi igapäevaelust. Film koosneb kuuest loost, mis on kokku toodud ühele lõuendile, püüdes läbi filmikeele ja visuaalse uurimuse mõtestada ukrainlaseks olemise tähendust.

Reedel, 04.03 kell 18:00 toimub hübriidõhtu „Unusta”, mille viivad läbi Jan Kaus ja Sander Saarmets

Esmaspäeval, 07.03 kell 21:00 leiab aset Kiievis elava filmitegija ja kirjaniku Oleksiy Radynski töödele keskenduv kinoõhtu. Linastuvad kolm filmi: „Intsident muuseumis”, „Inimesed, kes tulid võimule” ning „Ringlemine”. Vastavalt režissööri soovile suunatakse kogu kogutud raha ümber Mariupoli sõltumatule filmikollektiivile „Freefilmers”, mis suunab selle abivajajateni.

Eˉlektroni kava on pideval täiendamisel. Kõige värskema info leiab nende veebisaidilt.