Endamisi Salamisi eesti alternatiivse muusika sõpradele pikemat tutvustamist ei vaja. Nüüd on elektroonilise muusika produtsent ja DJ, kes juba enne debüütplaadi ilmumist Areenilt tulevikutähe tiitli sai, andnud välja uue täispika albumi.

Foto: Kristjan Mõru

Foto: Kristjan Mõru

Artist jätkab sealt, kus eelmisel aastal ilmunud LP „Song to Song, Kiss to Kiss” pooleli jäi – ambient’i mitmekülgse maailma avastamist. Kõik jällegi sama kaunilt ühemeheorkestrina DIY-eetika vaimus.

Kui paar lugu, kus kuuleb vilksamisi trumme, välja arvata, on valdavalt tegemist ilma biidita muusikaga. Rütmide asemel eelistatakse helide kõlavärvingute loomist, et kujundada atmosfäärilisi helimaastikke. Muusika on minimaalne ja psühhedeelselt mõjuv – visuaalselt võib ette manada kosmilisi rännakuid, aga ka udust räsitud hägust Lasnamäed. Igal lool on enda emotsioon, mille ta kuulajasse edasi kannab, aga see kõik ei ole pealkirjadega nii lihtsalt välja toodud kui näiteks „mõrkjas võlu” või „ängistav rütm”.

Palad on seekord pikemad, drone-muusika vaibiga, kus lõpmatuseni korduma pandud helid ja noodid võbelevad omaette. Ambient võib kõlada lihtsa muusikana, aga tundub, et nende lugude programmeerimisega on palju vaeva nähtud. Helidisainilt on kõik väga täpselt paigas.

Muusikaliselt võib tunda ära kummarduse saksa kosmilise muusika skeenele – sellistele bändidele nagu Tangerine Dream või Popol Vuh. Kas seda on tehtud sihilikult, seda teab ainult artist ise, endamisi-salamisi.

Kuula plaati Bandcampist.